Došlo tam k ozbrojenému loupežnému přepadení. Policisté i kriminalisté tam vyjížděli v po 22. hodině. "Dva muži maskovaní kuklami a černými brýlemi vstoupili do provozovny, kde v tu dobu bylo osm hostů a obsluha. Jeden z pachatelů byl ozbrojen dlouhou střelnou zbraní, ze které několikrát vystřelil do zdi místnosti, druhý z pachatelů v baru odcizil kasírtašky s finanční hotovostí a oba z místa činu utekli," informovala písecká policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová.

Přepadení, kdy byla použita zbraň, je podle ní na Písecku hodně ojedinělé. "Většinou pachatelé střelnou zbraní nebo nožem vyhrožují, ale nepamatuji, že by je tady někde použili," dodala Kamila Čuřínová Ingrišová.

Podle ní byli pachatelé nápadní i rozdílem postav. Kriminalisté proto doufají, že si jich mohl nějaký náhodný kolemjdoucí všimnout.
Jeden z pachatelů byl vyšší, kolem 185 centimetrů, a štíhlé postavy. Oblečen byl do tmavých kalhot a bundy (nebo kombinézy), maskován byl pletenou kuklou, brýlemi a na rukou měl rukavice. 

Druhý z pachatelů byl výrazně menší, asi 165 centimetrů a zavalitější postavy, oblečen byl do tmavé bundy s kapucí a obličej měl také maskován kuklou a brýlemi.

"Kriminalisté na případu usilovně pracují a pátrají po nebezpečných mužích. Pokud jste si v uvedenou dobu v Milevsku všimli dvojice mužů, kteří odpovídají popisu, sdělte své poznatky kriminalistům na lince 974 235 458 nebo prostřednictvím linky 158," dodala Kamila Čuřínová Ingrišová.

ČTĚTE TAKÉ: Místo narození: Dopravní prostředek na trase Protivín – Písek