Prodej obálkovou metodou schválili na svém čtvrtečním jednání radní města. Primárně chtějí prodat obě nemovitosti najednou za minimálně třicet milionů korun, tedy za částku, za kterou město loni domy koupilo. Důvodem byla snaha o rekonstrukci průchodu, který domy vede, a především jeho zachování pro veřejnost. „Stále visela ve vzduchu možnost, že vlastník nemovitosti znemožní, aby se tudy dál chodilo, což by nám asi lidé neodpustili. Bylo strategické rozhodnutí domy koupit," míní starosta města Michal Čapek s tím, že od začátku je v plánu nemovitosti opět prodat. Vyžadují nemalou rekonstrukci, na kterou město nemá prostředky. I další využití bude lepší v rukou soukromníka.

Zájemci o koupi nemovitostí mohou své nabídky podávat do 31. srpna. „Nově jsme přistoupili ke stanovení kauce ve výši jeden milion korun, kterou musí složit každý účastník výběrového řízení na účet města ještě před podáním nabídky,“ poznamenal starosta.

Průchod z Velkého náměstí do parku je zavřený. Otevře se na podzim opravený.
Průchod z Velkého náměstí do parku je zavřený. Otevře se na podzim opravený

Bytový dům na Velkém náměstí čp. 102 s průchodem do Palackého sadů je částečně podsklepen, má tři nadzemní podlaží a dva nevyužité půdní prostory. V přízemí jsou dva nebytové prostory, v prvním patře jeden. V objektu se nacházejí i dva byty. Bytový dům v Palackého sadech čp. 185 je částečně podsklepen, má tři nadzemní podlaží a nevyužité podkroví. V přízemí a prvním patře jsou nebytové prostory, v 1. a 2 patře jsou celkem tři byty. Dva byty a nebytové prostory jsou v současnosti pronajaty.

Město zřídilo služebnost stezky spočívající v právu užívání průchodu a také právo opravovat a udržovat průchod na své náklady. S tím musí nový majitel počítat. V současné době se průchod rekonstruuje, hotovo by mělo být do čtyř měsíců. Poté může město uzavřít kupní smlouvu s případným zájemcem.