Starosta Ivan Radosta vysvětlil, že budou zastupitelům předkládat návrh, aby s koupí pozemků od Lesů ČR o velikosti 4300 metrů čtverečních nesouhlasili. Nájemníci plochu také nechtějí, nyní ji sami na základě nájemní smlouvy udržují. „Jsme tady pro lidi, ale kam až to vede," podotkl k situaci starosta. Lesy ČR jsou podle jeho slov vstřícné k jednání, nejraději by ale byly, kdyby pozemky u domu mohly s městem směnit za lesy. To Milevským přijde nepřiměřené.

Podle místostarosty Martina Třeštíka to má ještě jeden aspekt. „Prodali jsme řadu bytových domů, kde jsou dneska také společenství vlastníků. Pozemky, které byly kolem domů, jsme postupně společenstvím prodávali. Nyní bychom si měli koupit pozemek okolo domu, který není náš," komentoval Martin Třeštík. Konečné stanovisko je na zastupitelích, kteří mají v kompetenci majetkové záležitosti.

Cenu parcel by stanovil znalecký posudek. U bytového domu v Nádražní ulici se nachází i parkoviště pro obyvatele domu, které by se po odkoupení pozemků stalo veřejným.