Již v pátek 8. června ve 14 hodin začne vystoupením mažoretek  program slavnosti Dotkni se Písku 2012. Potom  bude Velké náměstí patřit především  tanečníkům.

Postupně zde na pódiu U Jůzků vystoupí Flash Dance Labuť, TK Čížová, TC  Z. I. P. Písek, TK Twist Strakonice, TK Street 4 All. Mezi tanečníky jsou ještě programy gymnastů Sokola Písek, mažoretek Lucie a Lenky Vavříkových a exhibice Harmony Wellness Clubu.
Jablkoň, Vlasta Redl a MIG 21.

Na Velkém náměstí budou dvě pódia.  U Komerční banky se v 17 hodin dostane ke slovu alternativní folková skupina Jablkoň,
v 18 hodin přijde na pódium u KB Vlasta Redl s kapelou.  Je to český folkový zpěvák, textař, skladatel a multiinstrumentalista, hraje na kytaru, klávesy, piáno, mandolínu, tamburínu a další nástroje. Ve své tvorbě dokázal osobitě skloubit rock, bigbít, folk a lidovou hudbu. Píše také scénickou hudbu a produkuje, podílel se na téměř šedesáti albech.

Koncertní šňůra na tomto pódiu vyvrcholí ve 22.30 hodin, kdy je na programu hudebně zábavná shov skupiny MIG 21. Kapelu v současné době tvoří pět členů – Jiří Macháček (zpěv), Pavel Hrdlička (klávesy), Jan Hladík (bicí), Tomáš Polák (kytara) a Tomáš Kurfirst (baskytara).  Za dobu své existence vydala skupina pět alb a dvě koncertní DVD. Je známá tím, že na svých koncertech klade důraz kromě videoprojekcí také na scénografii.

Frontman skupiny Jiří Macháček si zahrál ve filmu Muži v naději, ke kterému společně s kytaristou Tomášem Polákem složil titulní filmovou písničku Chci ti říct.

Na pódiu před lahůdkářstvím U Jůzků bude v 18 hodin městká slavnost zahájena a ve 20.30 hodin začne v prostoru před pódiem první historický komponovaný pořad inspirovaný obrázky Mikoláše Alše. Návštěvníci  uvidí turnaj  rytířů na koních.