Soutěž startuje už v neděli prvního června a potrvá sto dní. „Každý desátý den dostanou soutěžící, kteří se zaregistrují na dospělém oddělení, e-mailem kvízové otázky. Zadání si bude možné rovněž vyzvednout v knihovně," popisuje systém soutěže ředitelka Městské knihovny Milevsko Petra Bláhová.

Jak doplňuje, díky otázkám se  mimo jiné mohou soutěžící dozvědět, jak vypadá Jo Nesbo, jaké zajímavé profese živí naše známé spisovatelky či který spisovatel si psal poznámky ke svému nejznámějšímu románu na toaletní papír. „Správné odpovědi poté zapíší do formuláře, který obdrží při registraci. Do slosování bude zařazen každý, kdo bude mít správně zodpovězeno alespoň šest kvízů z deseti," doplňuje Petra Bláhová.

I na dětském oddělení se bude soutěžit sto dnů. „Dětští čtenáři však budou muset být aktivnější," říká ředitelka. Musí splnit alespoň tři úkoly z pěti – půjčit si v knihovně nejméně pět knížek, poslat fotku na téma Já, léto a knížka či namalovat knižního hrdinu, se kterým by nejradši strávili  prázdniny.

Pro ty nejlepší budou připraveny hezké dárky. „Podařilo se nám získat nové sponzory pro knihovnu a děti se tedy mohou těšit na vstupenky do milevského kina, rodinnou vstupenku do ZOO Větrovy, zážitkového parku Zeměráj v Kovářově a muzea Lega v Táboře či společenské hry od Albi," jmenuje Petra Bláhová, která věří, že soutěže nejen zpříjemní léto čtenářům, ale zároveň inspirují současné nečtenáře k návštěvě knihovny.

Obě soutěže končí v pondělí 8. září, kdy budou vylosováni majitelé všech cen.