Roky opuštěný a zanedbaný areál koupil Písek loni od Automotoklubu ČR za 11,5 milionu korun. Během několika týdnů se podařilo hřiště uvést do provozuschopného stavu a od té doby ho může využívat veřejnost.

K areálu však náleží také budova, jejíž stav není dobrý a bude vyžadovat další investice, aby se mohla plně využívat. První krok, do kterého se město pustilo, je vybudování zázemí pro děti. „Zrekonstruujeme učebnu o rozloze 70 metrů čtverečních v horním patře plus toalety," nastínil starosta Michal Čapek s tím, že o dalších zhruba sedmdesáti procentech nevyužitých prostor se bude teprve rozhodovat.

„Ozývají se nám zájemci z řad místních klubů a oddílů, kteří by si chtěli část budovy pronajmout," poznamenal starosta.

close Plánek budoucí podoby dopravního hřiště u Václava. info Zdroj: Se souhlasem MÚ Písek zoom_in Plánek budoucí podoby dopravního hřiště u Václava.

Rozšířit a upravit by se měla i venkovní část hřiště. Město řeší výkup přilehlého pozemku, který je zatím v majetku Povodí Vltavy.

V dubnu se uskuteční setkání, během kterého si budou moct zájemci prostory projít a prohlédnout. Poté se bude rozhodovat, jak se dál s budovou naloží.

O novinkách kolem dopravního hřiště informoval starosta Michal Čapek na úterním setkání s veřejností v knihovně, kde představitelé vedení města nastínili plány do budoucna. O dalších investicích a akcích budeme postupně informovat.