Získat dopravní hřiště do svého majetku se už několik let snaží město Písek. Zatím však neúspěšně. Jak poznamenala loni v létě tehdejší starostka města Eva Vanžurová, v září roku 2021 dokonce město podalo žádost o odkup pozemku i nemovitosti přímo na Automotoklub ČR. Dohoda se nekonala.

Město má zájem, aby hřiště opět fungovalo a sloužilo dětem. Pokud by se podařilo ho odkoupit, počítá s jeho rekonstrukcí i obnovou vybavení, aby splňovalo všechny bezpečnostní a hygienické požadavky.

Jak potvrdila mluvčí radnice Petra Měšťanová, i nadále má Písek zájem areál odkoupit. Aukce se tedy zúčastní také, i když tato forma nabývání majetku není zcela běžná.

Při jarním úklidu chalupy se dá nalézt vážně ledacos.
Jarní úklid chalupy skončil výjezdem pyrotechniků. Munice byla pořádná hromada

Autoklub České republiky zvolil podle svého vyjádření formu aukce, protože o koupi areálu projevilo zájem více subjektů včetně města Písku. Uvedl to mluvčí spolku Bohumil Pácl. "Právě z důvodu více zájemců byla zvolena forma aukce, aby nikdo nebyl znevýhodněn," doplnil.

Areál s pozemky, kterého se prodej týká, má celkovou plochu téměř tři a půl tisíce metrů čtverečních. Jedná se o administrativně - výrobní budovu a dopravní hřiště. Budova si žádá kompletní rekonstrukci. Část, která dříve sloužila jako dopravní hřiště, je v současné době v neudržovaném stavu. Příjezd do areálu vede přes pozemek ve vlastnictví města Písku a dokonce část dopravního hřiště se také nachází na městském pozemku.

Aukce se má uskutečnit 30. března. Vyvolávací cena je pět milionů korun.