Získat dopravní hřiště do svého majetku se už několik let snaží město Písek. Zatím však neúspěšně. Jak poznamenala loni v létě tehdejší starostka města Eva Vanžurová, v září roku 2021 dokonce město podalo žádost o odkup pozemku i nemovitosti přímo na Automotoklub ČR. Dohoda se nekonala.

Město má zájem, aby hřiště opět fungovalo a sloužilo dětem. Pokud by se podařilo ho odkoupit, počítá s jeho rekonstrukcí i obnovou vybavení, aby splňovalo všechny bezpečnostní a hygienické požadavky.

Jak potvrdila mluvčí radnice Petra Měšťanová, i nadále má Písek zájem areál odkoupit. Aukce se tedy zúčastní také, i když tato forma nabývání majetku není zcela běžná.

Autoklub České republiky zvolil podle svého vyjádření formu aukce, protože o koupi areálu projevilo zájem více subjektů včetně města Písku. Uvedl to mluvčí spolku Bohumil Pácl. "Právě z důvodu více zájemců byla zvolena forma aukce, aby nikdo nebyl znevýhodněn," doplnil.

Areál s pozemky, kterého se prodej týká, má celkovou plochu téměř tři a půl tisíce metrů čtverečních. Jedná se o administrativně - výrobní budovu a dopravní hřiště. Budova si žádá kompletní rekonstrukci. Část, která dříve sloužila jako dopravní hřiště, je v současné době v neudržovaném stavu. Příjezd do areálu vede přes pozemek ve vlastnictví města Písku a dokonce část dopravního hřiště se také nachází na městském pozemku.

Aukce se má uskutečnit 30. března. Vyvolávací cena je pět milionů korun.