„Hlavní stanovisko, které hovoří proti prodeji pozemku, je to, že v pozemku je uložena řada sítí, zejména topný kanál i jeho šachta, která je nutná k obsluze, dále kabelové vedení veřejného osvětlení či telefonní kabel," vysvětlil místostarosta Martin Třeštík.

Důvodem Pecháčkovy žádosti je rozšíření zahrady a vybudování garáže. „Myslím si, že prodej by nebyl vhodný a jediné, o čem bychom mohli pravděpodobně uvažovat, je pronájem," dodal místostarosta.

Podle zastupitele Miroslava Doubka je hlavní otázkou, zda je pozemek pro mateřskou školu důležitý a neobejde se bez něho. „Podle sdělení, které jsem dostal, ho školka nepotřebuje ke své činnosti, a to za předpokladu, že tam zůstane zachována příjezdová cesta. Což by podle materiálu mělo být," řekl Miroslav Doubek, který si myslí, že pozemek je pro město přítěží. „Z mého pohledu je to věc, kterou udržujeme, ale nepotřebujeme," vysvětlil Doubek.

Ředitelka školky Anna Říhová potvrdila, že pozemek nevyužijí. „Důležité je přihlédnout k tomu, aby město neprodalo pozemek až ke komunikaci," zdůraznila Říhová.

Miroslav Doubek se pozastavil i nad výší minimální ceny, která činí 150 korun za metr čtvereční. „Máme definici, že tyto peníze požadujeme za zbytkovou plochu. Uvažujme, zda se nejedná o plochu, která zhodnocuje pozemek majitele, a jestli bychom se neměli posunovat do vyšší kategorie," poznamenal předseda finančního výboru Doubek.

Zastupitelka Vlasta Machartová upozornila na to, že se zabývají tím, zda pozemek prodat či nikoliv, ale nemyslí na budoucnost. „Neuvažujeme o tom, zda za deset nebo dvacet let tam školka vůbec bude, nebo bude mít své soukromé vozidlo a bude si tam chtít postavit parkoviště. Můj postoj k prodeji městských ploch je rezervovaný. Pokud jste si všimli, většinou se zdržuji hlasování nebo jsem proti. Kromě malých kousků u chodníků nebo budov prodej není problém, ale u těchto větších ploch přemýšlím o tom, že by se městu v budoucnu mohly hodit," vysvětlila Machartová.

„Já mám jiný problém," poznamenala zastupitelka Miroslava Pučelíková. „Mně vadí, že bychom nechali zastavit zeleň. Ve městě jí ubývá," dodala.

Doktor Pecháček měl zájem nejen o pozemek o velikosti asi 250 metrů čtverečních, ale také o prodej prosklené chodby budovy, kterou využívá základní umělecká škola. „Část má dlouhodobě pronajatou, využívá ji jako sklad zahradního nářadí a platí městu pronájem dvě stě padesát korun měsíčně," vysvětlila důvody Pecháčkovy žádosti Jiřina Kortanová z odboru investic.

Zastupitelé, kteří hlasovali současně o záměru na prodej pozemku i chodby, bod neschválili. Podpořilo ho šest zastupitelů, dva byli proti a pět se zdrželo hlasování.