Obyvatelé některých ulic na sídlišti Jih žijí již delší dobu mezi výkopy. Teplárna Písek zde mění rozvody, ale lidé bydlící v Truhlářské ulici se musí potýkat navíc s rozbitou komunikací. Tato část Jihu čeká na několikrát odloženou celkovou rekonstrukci.

Brzy se dočká. Třetí etapa celkové revitalizace začne hned po skončení výkopových prací teplárny. Komise již vybrala dodavatele ve výběrovém řízení, do kterého se přihlásili tři uchazeči. Vítěze ještě musí schválit rada města. „Předpokládám, že to bude na nejbližším nebo dalším jednání radních. V červenci by mohla být rekonstrukce zahájena a skončí do čtyř měsíců,“ informoval místostarosta Josef Knot a dodal: „Díky výběrovému řízení se nám proti předpokládanému rozpočtu podařilo ušetřit zhruba milion korun.“

Na co se obyvatelé Truhlářské mohou těšit? Na nové komunikace a chodníky, zřízení obratiště na konci ulice, nové veřejné osvětlení a pěší stezky, bude zde umístěn mobiliář a připravené je také rozšíření zeleně nejen v této lokalitě, ale i na dalších místech sídliště Jih. Počítá se také s odvodněním ploch.