Město Písek chce v tomto směru spolupracovat s Českou basketbalovou federací a finance na hřiště získat z grantového programu Oranžové hřiště Nadace ČEZ. „Minulý rok nás oslovila Česká basketbalová federace a nabídla, že by nám s výstavbou venkovního sportoviště pomohla," informovala starostka Písku Eva Vanžurová s tím, že by basketbalová federace nechala zpracovat projektovou dokumentaci a na samotnou realizaci hřiště by přispěla 200 tisíc korun. Na výstavbu sportoviště je podle starostky možné získat dotaci až dva miliony korun.

Jak doplnila mluvčí radnice Petra Měšťanová, úkolem města bude kromě zajištění pozemku pro hřiště také podání žádosti o dotaci do grantového programu Nadace ČEZ, zajištění výběrového řízení na zhotovitele a dofinancování samotné stavby basketbalového hřiště. Jednalo by se o pilotní projekt, který by si mohla vzít za vzor i další česká města.

Basketbal v Písku patří k nejoblíbenějším sportům. Zdejší klub Sršni Písek má zhruba 300 členů, více než 270 z nich jsou děti a mládež, hraje za něj 15 soutěžních týmů, například družstvo mužů je v 1. lize, tým U15 hraje žákovskou extraligu.