S nečekaným nebezpečím na cestách se 4. června setkali i jejich klienti, kteří se vraceli ze Španělska přes Francii do Čech. Na jihu  Francie zasáhly autobus, ve kterém cestovalo sedmdesát lidí, dva výstřely. Šest cestujících poranily střepiny z rozbitého čelního skla. „Nikoho by ani nenapadlo, že bude ve Francii někdo střílet na autobus s turisty. Měli jsme tam naše klienty z Vodňan a z Krumlovska. Těm z Vodňan se naštěstí nic vážného nestalo, ale ti   z Krumlova byli vážně zranění a paní je ještě hospitalizovaná v českobudějovické nemocnici," vysvětlila Helena Bečková.

Dodala, že všem zajistili náhradní dopravu, kontakt  s pojišťovnou a dvěma převezení do českých zdravotnických zařízení. V současné době klienti cestovní kanceláře Saturn cestují nejčastěji do Chorvatska na Makarskou riviéru, do severní Itálie, ale i do termálních lázní do Maďarska a na Slovensko,    a to i v jarním a letním období. „Cítíme, že se lidé bojí. Velký zájem je také o tuzemsko. Ti, kdo rádi jezdí na kole, využívají i naše cykloturistické zájezdy po Evropě. Teď v pátek pojedeme například do Černé Hory. Míváme je  od třídenních až po desetidenní," upřesnila.

Změny v oblíbenosti destinací zaznamenali také v písecké pobočce cestovní kanceláře Čedok. Lidé jezdí do zahraničí méně. „Tuzemské zájezdy se v letošním roce prodávají mnohem více než loni. Přesto i zájem o zahraniční zájezdy se oproti loňsku  zvýšil. Lidé upřednostňují Bulharsko, Španělsko, Řecko, Itálii a Chorvatsko," uvedl vedoucí písecké pobočky cestovní kanceláře Čedok Jaroslav Kučera.