Jistě ani rodačka Eva Kottová (65), která dnes žije v Sezimově Ústí a z Křenovic se odstěhovala po roce 1970, kdy se vdala. „Jenom jsem přešla do vedlejší vesnice, do Bernartic, což je tři kilometry odtud," podotkla.

Podle ní se obec velmi změnila. „Mnoho domů bylo zanedbaných. Dnes jsou velmi hezky opravené. Pěkné je i to, že když přišli do Křenovic takzvaní chalupáři, tak sem zapadli. Je tu výborná parta," dodává rodačka, která je přesvědčena o tom, že Křenovice jsou dobrým místem pro život. „Žiji v Sezimově Ústí u Tábora. Město pořádá řadu akcí, ale když přijedu sem a vidím, jak se na nich všichni podílejí, je to výjimečné. Lidé to dělají dobrovolně, sami, obětavě, že musí každý druhý žasnout," oceňuje Eva Kottová, povoláním učitelka, zatímco si ostatní prohlíží v hospodě U Tlapů výstavu Padlí a legionáři z Křenovic v první světové válce.

Nachystala ji místní Olga Kolísková, která se snažila, aby byla atraktivní pro všechny. „Výstavu jsem připravovala tak, aby si na ní každý našel svého dědečka, prastrýčka, jiného příbuzného nebo chalupu, kde bydlí," vysvětlila Olga Kolísková. Cílem tak nebylo přinést výčet historických dat, ale fotografie a další dobové dokumenty.

Zajímavostí výstavy byl lodní kufr Jakuba Tlapy, zakladatele hasičského sboru v Křenovicích. „Měl čtyři syny ve Spojených státech amerických a v roce 1930 je navštívil a při té příležitosti měl s sebou tento lodní kufr. Jeho žena v Americe bohužel tragicky zahynula při nehodě, když automobil řídil jejich syn. Je pohřbena na českém národním hřbitově v Chicagu. Jakub Tlapa se vrátil do Křenovic bez manželky a za pět let zemřel," vyprávěla Olga Kolísková, která ví o historii místních rodů asi nejvíc. Napsala o obci i knihu.

Křenovický starosta Stanislav Bartoš si průběh slavnosti pochvaloval. „Je tu okolo 250 lidí. Odhadujeme to podle řízků, které jsme vydali," řekl s úsměvem starosta. „Počasí je krásné. Až moc, ale je to lepší, než kdyby bylo deštivo," dodal starosta. Program setkání rodáků zakončila nedělní mše u kapličky a posezení s hudbou.