Celkem 4,55 milionu korun je v rozpočtu města vyčleněno na dotační programy pro sportovce. O rozdělení peněz rozhodnou dnes zastupitelé. Řídit se budou podklady, které vypracovala sportovní komise a posoudili radní.

ČTĚTE TAKÉ: Události, které nás tento týden na jihu čekají

Podporu sportu tu mají rozdělenou do tří skupin – na činnost, na akce a na vybavení pro mládež. „Nejvyšší částku, a to celkem 4,3 milionu korun, doporučila sportovní komise rozdělit mezi třináct klubů na podporu systematického sportování mládeže," informoval starosta Ivan Radosta.


Loni to bylo v porovnání s tím jen 2,7 milionu korun. Částka je letos vyšší, protože zvolili změnu u hokejistů. Ti letos dostávají příspěvek na zaplacení ledové plochy, který dříve dostával provozovatel zimního stadionu SPOS Milevsko.

Žádostí o peníze z dotačního programu města Milevska na podporu sportovních akcí přišlo celkem 25, z toho šest jich sportovní komise nedoporučila.

BUĎTE V OBRAZE: U Písku do hořícího osobního auta narazil kamión

„Některé oddíly žádaly na víc akcí. Máme na ně vyčleněných 150 tisíc korun, ale celková částka všech žádostí byla 366 tisíc korun, proto musela sportovní komise dotace krátit a navrhla k vyplacení celkovou částku 155 tisíc korun," vysvětlil starosta Ivan Radosta. Celkové náklady na 25 akcí vyčíslili žadatelé na 925 tisíc korun. Letos podávaly sportovní kluby poprvé také žádosti o peníze na dresy označené symboly města, na vybavení sportovišť a hasiči na vybavení mládeže. Na to má město vyčleněných sto tisíc korun. „Dostali jsme jedenáct žádostí, kde byly celkové náklady na projekty 265 tisíc korun a z nich žádaly oddíly od města jako výpomoc 145 tisíc korun. Komise navrhuje schválit 72 tisíc korun, což by znamenalo, že se město bude podílet na celkových nákladech 27 procenty," upřesnil Ivan Radosta.