„Vždycky jsme se snažili, abychom měli z hlediska kultury v průběhu celého roku co nabídnout. Konalo se tady deset velkých akcí za rok, ale bohužel na základě nově nastavených grantů nám pět z těchto deseti akcí vypadne, protože nedostanou peníze," konstatoval zastupitel Ondřej Veselý. Jedná se 
o akce Švejkova padesátka, Bohemia jazz fest, pivní slavnosti, Cool v plotě a Mezinárodní festival studentských filmů.

Kromě kulturních akcí lobboval zastupitel také za nezávislé alternativní scény, které v Písku fungují – kavárnu 
U Vavřiny a Divadlo Pod čarou. „Je pro mě zarážející, že jejich činnost nebyla podpořena. Respektive byla, ale sto tisíc korun na celoroční fungování Divadla Pod čarou se mi zdá směšné. Nemělo by být zájmem Písku, aby přišel o pět z deseti akcí a o dvě nezávislé scény," doplnil Ondřej Veselý a navrhl do usnesení zahrnout 500 tisíc korun pro Divadlo Pod čarou a 160 tisíc korun na pořádání Švejkovy padesátky. Jeho návrh zastupitelé podpořili.

Vedoucí odboru školství 
a kultury MÚ Písek Marie Cibulková vysvětlila, že 
i přesto, že žadatele o výzvě informují, někteří si o dotaci vůbec nepožádali. „Budeme vypisovat další výzvu na velké projekty, takže všichni budou mít možnost se znovu přihlásit," uvedla.

Starostka Písku Eva Vanžurová upozornila na to, že zásady pro rozdělování dotací byly předělány a schváleny zastupitelstvem. „Na základě toho byla vybraná komise, která jednotlivé žádosti posuzovala," zmínila Eva Vanžurová s tím, že komise rozdělila peníze správně v souladu 
s nastavenými pravidly. To potvrdil také zastupitel Jiří Hladký, který byl zároveň předsedou komise.

Ředitel Divadla Pod čarou Miroslav Pokorný byl z toho, že původně získali jen sto tisíc korun na celoroční činnost, zklamaný. „Fungujeme patnáct let a za tu dobu jsme odvedli kus práce. Ročně nás navštíví v průměru dvacet tisíc lidí. Vyřazení ze zlatého fondu v momentě, kdy se konečně může žádat o víceletou podporu, nás dost mrzí," podotkl Miroslav Pokorný. Divadlo žádalo o 500 tisíc korun ze zlatého fondu a 100 tisíc korun na celoroční činnost.
Dotaci v rámci zlatého fondu města přiklepla komise čtyřem organizacím. Získaly ji Cohiba musica na Advent v Písku (440 tisíc), Folklorní soubor Písečan na Mezinárodní folklorní festival (500 tisíc), Společnost amatérské divadlo a svět na Šrámkův Písek (300 tisíc) a taneční country soubor Louisiana na kvalifikační soutěž pro mistrovství světa (315 tisíc). Zastupitelé pak svým usnesením přidali na seznam Divadlo Pod čarou (500 tisíc) a akci Švejkova padesátka (167 tisíc).