„Skupinu A nazýváme Výběrové předplatné a chceme v ní divákům nabídnout představení, která jsou oceňována jak publikem, tak divadelními kritiky. Nebojte, nebude to nuda. Taky vám polechtáme bránice a možná i malinko protáhneme mozkové závity,“ říká dramaturgyně divadla Jana Hrušková. V této řadě jsou zahrnuta čtyři představení – Revizor, Maryša, Soukromé rozhovory a Kleopatra. Nenechte se zmást. Maryša ani Revizor nejsou nudným přehráním povinné četby. I tak klasická díla jde totiž ztvárnit optikou dnešní doby, vtipně, svižně a nápaditě. Soukromé rozhovory zase nabídnou Bergmanovské variace na téma manželství a ztráty víry, sondu do vztahu muže a ženy. A Kleopatra? S Divadlem La Fabrika je vždycky na co se těšit.

Pokud se chcete v divadle hlavně smát, pak vás zaujme skupina B - Odlehčené předplatné. V tom vám v průběhu podzimu a zimy nabídneme pět komedií - Drahá legrace, Lež, Smím prosit?… , Habaďůra a Čarodějky v kuchyni. Setkáte se s kaskádou bláznivých a neočekávaných situací, které do života přináší touha po penězích a krásných ženách, ale také pravda a lež v partnerských vztazích a neopodstatněná nenávist.

„Vyvážené předplatné C jistě potěší ty, kteří smích a veselí rádi proloží i vážnější notou. A tak se mohou těšit na pět přestavení, která jim toto splní,“ vysvětluje Jana Hrušková. K zamyšlení diváky přiměje představení Gedeonův uzel - emotivní hra o lásce, mateřství a genialitě, která mnohdy bývá přítěží. Pod pokličku blýskavého světa filmových hvězd je zavede konverzační komedie Oscar pro Emily. Dále se mohou těšit na komedii Fantastická žena, na hru Václava Havla Pokoušení a na jeden z nejupřímnějších milostných příběhů Scény z manželského života.

Současní předplatitelé by si své podzimní předplatné měli v divadle objednat do 12. července. Ucelenou nabídku obdrží v nejbližších dnech do svých dopisních a e-mailových schránek. Pokud o předplatném také uvažujete, najdete brožuru s celou nabídkou na pokladně v Kulturním domě nebo na www.centrumkultury.cz. Od 19. července uvolníme předplatné i pro ostatní zájemce. A od 19. srpna budou zbylá místa na přestavení dána do prodeje jednotlivě.

Uvažujete, proč se stát abonentem? Vstupné vás vyjde levněji, než když si lístky budete kupovat na každé představení zvlášť. Celou sezonu budete sedět na vámi vybraném místě. Nemusíte shánět a opatrovat lístky. Dostanete abonentku, kterou se vždy jen prokážete u vstupu a kterou můžete klidně půjčit rodičům, dětem, kamarádům. Nově navíc získáte slevu při koupi více abonentních skupin a taky se coby abonent dostanete levněji na představení mimo vaši zakoupenou skupinu.

Kateřina Koželuhová