Divadelku převzalo centrum kultury od bývalého provozovatele loni v lednu. Ještě v průběhu minulého roku se podle slov ředitele Josefa Kašpara začalo s úpravami interiéru. "V hlavním sále jsme umístili akustické panely, opravili jsme jeviště a dodali nové opony. Kompletně se zrenovovala elektroinstalace a zázemí baru. V prostorech kavárny vznikla nová pokladna v podobě recepce,“ popsal ředitel Centra kultury města Písek Josef Kašpar.

Rekonstrukce prostor divadelní kavárny není ale ještě u konce. Centrum kultury má v plánu upravit také zázemí pro účinkující a technickou místnost, které nejsou v nejlepším stavu. Náklady na rekonstrukci by neměly přesáhnout dva miliony korun.

První akce se v divadelní kavárně konala už v říjnu během festivalu Filmový Písek. Centrum kultury tu uspořádalo koncert kapel Pam Rabbit a O5 a Radeček a na poslední den v tomto roce tady chystá Silvestr s kapelou Otava Band. „Po první akci byly reakce jak od návštěvníků, tak od vystupujících pozitivní. Divadelka má jedinečnou atmosféru, proto doufáme, že si do ní lidé zase najdou cestu,“ dodal Josef Kašpar s tím, že by se tento prostor mohl stát místem pro setkávání po skončení divadelních představení. V dopoledních hodinách navíc bude moct kavárnu využívat Senior Point pro své aktivity.