Pro děti jsou připraveny zábavné hry a oblíbené malování na obličej. Nouze nebude ani o dobré jídlo a pití. Zahájení slavnosti je plánováno na 14. hodinu a program potrvá zhruba do páté až šesté hodiny odpolední. Vstupné je zdarma.

Diakonie je jedním z nejvýznamnějších nestátních poskytovatelů sociálních služeb v Písku a svoji činnost provozuje bez přerušení již tři dekády. "Klientům zajišťujeme zejména pobytové služby v Domově pro seniory Domovinka a Domově se zvláštním režimem Vážka. Kromě toho poskytuje písecké středisko Diakonie terénní pečovatelskou službu a domácí zdravotnickou péči. Mnoho let je také kontaktním místem České Alzheimerovské společnosti,“ shrnuje nabídku služeb ředitel Petr Hladík.

Voda znečištěná sinicemi. Ilustrační foto.
U Podolska na Orlíku hygienici vyhlásili kvůli sinicím dočasný zákaz koupání

Písecké středisko nese název Blanka. Jde o křestní jméno jedné z prvních diakonek, obětavé ošetřovatelky paní Blanky Václavíkové, která ve středisku dokončila svou životní cestu. Poslání Diakonie se od dob svého vzniku nezměnilo. Vždy byla na prvním místě služba a pomoc lidem, kteří se nacházejí v nouzi způsobené zdravotním nebo sociálním handicapem či krizovou situací, do níž se dostali.

Diakonie Písek