V čimelickém zdravotním středisku jsou prázdné prostory po lékárně. Přínosnou novinkou nejen pro seniory je, že bude zmíněné prostory využívat od ledna písecká Diakonie Blanka jako zázemí pro pracovníky terénní pečovatelské péče.

O co se jedná Ve zdravotním střediskuv Čimelicích jsou prostory po bývalé Lékárně U Matky Terezy volné od února 2019. Lékárna tu byla 23 let. Od nového roku budou prostory sloužit jako zázemí s hygienickým centrem pro píseckou Diakonii Blanka.

Potvrdil to ředitel píseckého střediska Diakonie Blanka Petr Hladík. „Na Čimelicku máme v současné době zatím čtyři klienty, za kterými naše pracovnice dojíždějí z Písku. Službu bychom pak chtěli rozšířit také na okolí od Mirotic až po Zvíkovské Podhradí,“ uvedl Petr Hladík.

Čimeličtí zastupitelé jsou pro. Jednání mezi Diakonií a vedením obce už začala. „Prostory po lékárně jsou pěkné, nejsou zdevastované. Úpravy se budou týkat především vybudování hygienického centra. To budou moci využívat lidé, kteří se doma do vany nedostanou,“ konstatoval Petr Hladík.