„Červenec už máme obsazený na všech turnusech, ale v srpnu ještě několik posledních míst je," informoval Milan Malík, ředitel Domu dětí a mládeže (DDM) Písek, který dětské tábory pořádá.

Zájem o klasické pobytové tábory podle jeho slov rok od roku spíš klesá. „Řekl bych, že poslední dobou je boom příměstských táborů. Je to i tím, že jsou cenově přijatelnější," konstatoval ředitel. DDM Písek pořádá šest pobytových táborů na Kobyle a dva příměstské zaměřené na poznávání zvířat.

Na koně a péči o ně se specializují tábory, které pořádají Stáje Štětice. Letos to bude už po patnácté. I tady jsou ještě některé – především srpnové – turnusy neobsazené. „Zájem je pořád zhruba stejný, jen se poslední dobou místa obsazují až déle. Byly roky, kdy jsme měli tábor plný už v březnu," zmínila jedna z pořadatelek táborů Vlasta Zemanová. Největší zájem je podle ní o červencové termíny a začátek srpna.

S dětskými tábory má zkušenost Eva Záhorová z Milevska. „Když byla dcera menší, byla na dvou táborech, ale moc ji to nechytlo a jezdit nechtěla, což je podle mého velká škoda. Myslím si, že trávit alespoň část léta se svými vrstevníky na čerstvém vzduchu je lepší, než sedět u počítače," dodala Eva Záhorová.