Před několika lety byl počet, vybavení a umístění dětských hřišť vážným problémem. Rodiče se s městem  nemohli dohodnout. Důsledkem bylo založení pracovní skupiny Za hřiště, ve které jsou zástupci města, městských služeb a veřejnosti.

 Dnes už je situace jiná. Prokázaly to výsledky ankety, ve které nebyly žádné výraznější  připomínky. Pouze si rodiče stěžují na přítomnost volně pobíhajících psů. Proto se město snaží hřiště s pískovištěm oplotit. Ozvaly se také  ojedinělé hlasy lidí, kterým vadí hluk  dětí.

 „S tím se  ale nedá nic dělat. Křik dětí ke hrám patří a stavět hřiště za městem je hloupost. Daleko více mi vadí, že vybavení hřišť ničí nejen výrostci, ale mnohdy i rodiče. Když se téměř stokilový tatínek  houpe  vedle dítěte na houpačce, je to na pováženou,“  uvedla  místostarostka Hana Rambousová (VPM).

Město má dlouhodobou koncepci obnovy dětských hřišť a dává k diskusi   veřejnosti lokality, kde se mají postavit. „Velmi se osvědčilo, že ještě před vypsáním výběrového řízení se k podmínkám můžeme vyjádřit. Stejně tak posuzujeme nabídky firem,“ shodují se Magda Myslivcová a Dagmar Chmelíková ze skupiny Za hřiště.

Ukazuje se, že počet hřišť  pro malé děti je dostačující. Nyní se město chystá na stavbu sportovního hřiště pro  mládež. První  by mělo být u sídliště Jih.  Písek žádá o dotaci z Nadace ČEZ.

V nejbližší době bude vypsáno výběrové řízení na dodavatele hracích koutků na sídlištích Jih a Logry.

„Budeme od dodavatele požadovat zejména vysokou odolnost a trvanlivost herních prvků, ale také nápaditost a vhodné zasazení do lokality,“ uvedla místostarostka Hana Rambousová.

Výsledky ankety ukázaly, že většina  respondentů ze sídliště Jih preferuje prostor mezi Smrkovickou a Truhlářskou ulicí. Pokud jde o materiál, pak  zcela jednoznačně se rodiče vyslovili pro dřevěné prvky a požadují také  pískoviště. Umístění druhého hřiště ještě není dořešené.

 Na Logrech se obyvatelé v anketě vyjádřili pro hrací koutek  uvnitř sídliště ve vnitrobloku ulic  J. Malého a  O. Jeremiáše. Zde by mělo být i pískoviště. Druhé hřiště  by podle názoru obyvatel Logrů mělo vzniknout rozšířením  stávajícího dětského koutku v parku Na Trubách. Na obou hřištích vyhrávají prvky ze dřeva.

„Hřiště s pískovištěm  je nutné  oplotit nebo alespoň  na noc zakrýt plachtou. Jinak na něm budou psí výkaly a s malými dětmi sem nemůžeme,“ poznamenala jedna z obyvatelek sídliště Logry.

Nových hracích prvků se ještě letos dočkají malí obyvatelé  u Sv. Václava. Doplněno bude hřiště ve Strakonické ulici.