Štětice – Štětický smíšek připravil na sobotu 25. července od 13.30 hodin pro děti s postižením, ale i širokou veřejnost, Pouť na statku. Pro návštěvníky bude připraveno mnoho soutěží, u kterých budou pohádkové bytosti. Každý bude moci podle pořadatelů využít svých dovedností k získání pouťových žetonů, za které si bude moci nakoupit v pouťovém stánku.

Nebudou chybět ani oblíbené sportovní disciplíny. Akce se bude konat na statku U dvojčat ve Štěticích. Startovné je třicet korun, děti s postižením platit nic nebudou a děti členů Štětického smíška zaplatí patnáct korun. V ceně startovného je občerstvení a nápoje. Účastníci se mohou těšit na oblíbené špekáčky.

Jickovice – První velkou dětskou pouť se soutěžemi připravují také v Jickovicích u hospody U kaštanu. Na ni si však musí děti počkat až do 1. srpna. Za to si pak budou moci užít skákací hrad, kolotoče a střelnici. Odpoledne si budou moci děti změřit síly v nejrůznějších soutěžích. Za první tři místa v každé soutěži pak dostanou výherci odměnu.

V podvečer si děti užijí diskotéku, pak opékání špekáčků a nakonec ohňovou show. Večer pak bude patřit dospělým, pro které bude připravená diskotéka. Vstupné budou mít děti zdarma a dospělí zaplatí padesát korun.