O start karnevalového letu celým světem se postaral hudebník Pavel Justich na sále mirovického kulturního domu pomocí výbuchu papírových konfet nad hlavami dětských účastníků.

Během programu plného her, tanců a soutěží bylo možno vidět reprezentanty nejen všech světadílů, ale i nebe, pekla, moří, oceánů a souší. Děti měly dokonalé a nápadité převleky. Bylo možno například potkat anděly, čerty, mořskou pannu, Batmany, Indiány, princezny, ježibaby, rytíře, lékaře, piráty, zvířata celého světa atd. Pavel Justich zastupoval v originálním masajském obleku Afriku.

Velký úspěch nejen u dětí, ale i jejich doprovodů mělo balónkování neboli výroba čehokoliv z dlouhých úzkých nafouklých balónků. Vznikala zvířátka, kytičky a další zajímavé věcičky.

Po sérii tanečků se na sále objevili dva koníci a děti rychle pochopily, jak je přinutit k pohybu. Stačilo v sedle opakovaně vstávat a důmyslný mechanizmus uvedl zvíře i s malými jezdci do pohybu.

Postupně se parket na sále zaplnil také barevnými papírovými serpentýnkami, se kterými děti opakovaně dováděly a vše si naplno užívaly.

Dětský maškarní bál s bohatou tombolou pořádalo město Mirovice za podpory sponzorů a dobrovolníků, kterým patří velký dík.

Marie Hrdinová