Pro děti byly připraveny zábavné aktivity s tématem „Indiánské krůčky“ na stanovištích od 12.30 do 16.30 hodin.

Na děti čekalo poznávání stop zvířat, trénovaly si paměť při hledání indiánského maxi pexesa v trávě, skládaly puzzle indiánského náčelníka, vrhaly oštěp na velkého bizona, vyťukávaly různé rytmy na ozvučná dřívka, malovaly mapu k indiánskému pokladu, poznávaly rostliny, luštily indiánskou obrázkovou šifru. Letos opět nechyběl plackovač, kde si děti vytvořily na památku vlastní placku na špendlíku.

Po celou dobu hrála indiánská hudba, a tak si děti mohly dle libosti i jako indiáni zatančit nebo zazpívat. Malování na obličej v indiánských barvách vypadalo u některých jako příprava na lov nebo na válečnou stezku.

Děti si za splnění úkolů na stanovišti odnesly razítka v průkazce a po splnění devíti úkolů si vybraly z odměn na stánku. Na jedné zastávce mezi břízami si děti mohly vyzkoušet aktivity jako byl chodník na boso, tvorby modelů z párátek a tvoření z luštěnin a těstovin. Toto zastavení si připravily průvodkyně z Lesního klubu U tří soviček, který letos v květnu spustil provoz lesní mateřské školky v Písku a řídí se heslem: „S dětmi venku za každého počasí, bez zdí a plotů“. Kdo se přišel podívat do parku, určitě odcházel spokojený. Krásné počasí, soutěže a odměny.

Tak jsme oslavili Den dětí s NADĚJÍ. A že se akce zdařila, za to vděčíme zaměstnancům Centra kultury a písecké pobočky NADĚJE a jejím dobrovolníkům. Budeme se těšit zase rok na viděnou v Palackého sadech a třeba překonáme letošní počet 283 zúčastněných dětí.

Hana Šefránková, vedoucí práce s dětmi a mládeží