Do konce roku by město Písek mělo převzít do svého vlastnictví hřiště v Pažoutově ulici.

„Pravděpodobně do konce roku by mělo být hřiště otevřené,” uvedla vedoucí píseckého odboru rozvoje, investic a majetku města Hana Jánová. Až město převezme hřiště, budou za něj odpovědné Městské služby Písek. Jejich mluvčí Lenka Gareisová ještě neví, od kdy budou hřiště spravovat.

„Čekáme na vyjádření města a do té doby nemáme s hřištěm nic společného,” uvedla .

Zastupitelstvo na svém posledním zasedání schválilo převzetí majetku od firmy Prima za tisíc korun a pověřilo starostu Ondřeje Veselého podpisem smlouvy. Podle mluvčího Městského úřadu Písek Romana Ondřicha už je hřiště majetkem města, to ho ale ještě nepřevzalo. „V současné době se připravují smlouvy k jeho převzetí. Rozhodnutím zastupitelstva se hřiště stalo majetkem města Písku,” uvedl Ondřich.

Tento problém se táhne už několik měsíců Firma Prima ho totiž v obytné zóně vybudovala nad rámec svých povinností, a město ho nechtělo převzít, protože chtělo mít nad svým majetkem dozor už od začátku. Převzít ho nechtěli ani obyvatelé, kteří za jeho otevření sepsali petici.

„Všechna hřiště provozuje město, tak proč bychom se o toto měli starat my,“ řekl člen petičního výboru Dušan Müller.

„Investor nabídl za symbolickou částku darování tohoto dětského hřiště městu Písek, ale to ho nechce z nepochopitelných důvodů převzít do svého majetku,” napsali autoři petice.

V pátek otevřeli zástupci města nové dětské hřiště v Otavské ulici.

„Herní vybavení hřiště v Otavské ulici, které je určeno pro děti věkové skupiny od dvou do deseti let, je v provedení dřevo, kov a plast. Hřiště je také oploceno a návštěvníci zde najdou mimo jiné pískoviště, pružinové houpadlo, skluzavku či jehlan vytvořený ze sítí. Vybudování toho hřiště stálo 494 tisíc korun,” uvedl mluvčí Ondřich.

„Hřiště bylo připraveno k užívání již delší dobu. S jeho oficiálním uvedením do provozu se čekalo pouze kvůli dokončení rekonstrukce panelových domů v jeho blízkosti,” dodal Roman Ondřich.