Na Písecku začaly zápisy do prvních tříd. První se uskutečnily v úterý v písecké ZŠ Cesta. Stejně jako loni se tam hlásilo více dětí, než mohli přijmout. „K zápisu přišlo celkem 26 zájemců, z toho čtyři mají odklad. Sedm jsme jich museli odmítnout, protože kapacita nám dovoluje přijmout jen patnáct dětí,“ vysvětlil ředitel ZŠ Cesta Richard Váňa.

Ve čtvrtek začaly zápisy v mirotické škole a pokračujíi v pátek. Ředitel školy Pavel Kozák uvedl, že očekávají celkem přibližně 25 dětí.

Další, a to nová, soukromá písecká ZŠ Fazole s montessori pedagogikou bude mít zápisy 10. a 11. dubna, kdy kapacita třídy je deset dětí. Tu naplní dětmi zájemci z řad rodičů RC Fazole.

Do píseckých a milevských škol, jejichž zřizovatelem je město, půjdou děti k zápisu také v pátek a v sobotu. Ve II. ZŠ Milevsko měli podle zástupkyně ředitele Dany Kotrbové přihlášeno k zápisu v objednávacím systému 31 dětí, ale ze spádových oblastí jich očekávají přes čtyřicet.

Do mirovické školy by mělo přijít podle zástupkyně ředitelky Jany Levíčkové minimálně 21 dětí, tedy stejně jako loni.

Podobně jsou na tom i v Bernarticích. „V předškolní třídě ve školce máme 22 dětí, ale máme už ohlášeno, že pět z nich půjde do Milevska a šest čeká zřejmě odklad,“ řekl ředitel ZŠ Bernartice Jan Cendelín.

Termíny

Zápisy už byly na ZŠ Cesta.

Na další školy na Písecku se jdou předškoláci představit v pátek a v sobotu.

V ZŠ Fazole v Písku budou zápisy 10. a 11. dubna.