Poněkud více pracovních povinností měli v uplynulém týdnu včetně víkendu pracovníci v Prácheňském muzeu a Sladovně. Důvod? Nestále počasí. Turisté raději zamířili za památkami.

Potvrdila to recepční Prácheňského muzea Jarmila Kotalíková. „Každý víkendový den si stálé expozice a výstavy prohlédlo více než sto návštěvníků. Byli mezi nimi i cizinci, kteří si mohou vyzvednout text v některém ze světových jazyků. Pomůže jim to lépe se orientovat v jednotlivých expozicích," dodala.

Také recepcí Sladovny v těsném sousedství Prácheňského muzea prošlo v sobotu a v neděli více návštěvníků než o jiných víkendech. Zejména rodiny s dětmi zamířily ve Sladovně na interaktivní výstavu LES – Příběhy pěti stromů, kterou si včera prohlédla také rodina Jaroslavy Kučerové z Liberce. „Jsme tady už skoro dvě hodiny, ale vnuk Vojtěch běhá ze sálu do sálu a pořád objevuje nové věci a nové kamarády. Takže s manželem trpělivě čekáme, ale i my si máme co prohlížet," řekla turistka.

Podle recepční Sladovny Kláry Kotorové to ale není náhoda – Sladovna má své příznivce. „Někteří přišli cíleně do turistického informačního centra a ptali se nabídku pro návštěvníky města," uvedla Klára Kotorová.

I v dešti byly nejčastější zastávkou turistů Kamenný most a výstava soch z písku na náplavce řeky Otavy. Někteří nepohrdli ani projížďkou lodí po Orlickém jezeře.

O co je zájem?
Turisté i obyvatelé Písku nejčastěji míří na Kamenný most, do Prácheňského muzea, Sladovny, Elektrárny královského města Písku a k sochám z písku na náplavce řeky Otavy.

Tip Píseckého deníku: Rozhodně nádherně zachovalé pískové sochy u Kamenného mostu včetně této unikátní stavby. Při povodních v roce 2002 totiž zcela zmizela pod hladinou rozbouřené Otavy.