Součástí statku je i penzion s apartmány pro turisty. Ten už od zimy poskytl nocleh několika zájemcům. Například chalupářům, kteří si potřebovali v zimě nejdřív vyhřát chalupu, nebo rodinným příslušníkům, kteří přijeli na oslavu životního jubilea. "Přespala jsem tu v zimě a bylo tu krásně teplíčko," říká chalupářka Markéta Haňková z Prahy, která se netají tím, že se jí apartmány moc líbí.

"Sál už je pronajatý na několik rodinných oslav a apartmány jsou už také na hodně termínů zamluvené, příjemně nás to překvapilo," netajila se Michaela Volfová, která společně se Stanislavou Schorníkovou připravila pohoštění pro návštěvníky ve společenském sále.

Sál bude sloužit podle Hany Kašparové nejen pro společenské akce, ale také pro zájmovou činnost. V uplynulém týdnu tu už ženy pořádaly cvičení. Sešlo se jich tady pokaždé kolem dvaceti a kromě místních přijely ženy také z Níkovic, Pechovy Lhoty, ale i z Kovářova, Milevska a Sepekova. Bonusem hezkého sálu je vytápěná podlaha. "Původně tu JZD mělo maštale a hodně starousedlíků, kteří tu dobu pamatují, bylo dnes překvapených, jak krásný prostor tu vznikl. V dalších prostorách mívalo JZD kanceláře," připomněla Michaela Volfová. Dodala, že se na nové prostory přišlo podívat hodně lidí a měli radost, jak se statek proměnil do krásné podoby. Mnozí také rádi v sále poseděli a při dobrém pohoštění si popovídali se sousedy a známými.