Letní terasa Podčáry přivítá 8. srpna Dému – kytaristu a zpěváka skupiny Znouzectnost, jež bývá pod podčárnickou pergolou stálým a častým hostem. Zpočátku jako solitér, pak v duu s Michalem Röhrichem, pak opět solitér, a nyní duu s kytaristou Filipem Fiedlerem, představí projekt Démophobia. Koncert začíná ve 20 hodin.

V Démophobii se Déma stylizuje do role takřka kramářského vypravěče dávných příběhů z Plzeňska, když upravené pověsti balí do folk-punkového hudebního hávu a se samotnými příběhy a češtinou pak obratně žongluje jako klaun v manéži s barevnými míčky. Dějová linka všech story zůstává, ale jemný i trochu šibeniční humor dává hudebnímu vyprávění nezaměnitelnou poetiku a nadhled.

Během písniček tento plzeňský bard často a rád vypráví o historii svého milovaného města, o dobrodružné či brakové literatuře nebo komiksech, které ve velkém sbírá nebo přidává k dobru drsnější anekdoty či story z muzikantského života. Démophobia zpravidla slibuje uvolněný a pohodový večer s kopicí zábavy i poznání servírované s nehraným jakoby neumětelstvím a kašpařinou, která dost možná maskuje toliko interpretovu přirozenou plachost a nesmělost. Sám tvrdí, že hrát s kapelou je pro něho daleko lehčí, než být na pódiu sám se španělkou a utáhnout celý večer. Do Písku však dorazí i se zmiňovaným kamarádem Filipem Fiedlerem, který je nejen jeho hudebním spoluhráčem, ale i kolegiální oporou a nahrávačem na Démovy smeče dadaistických skečů.

Zbyněk Konvička