„Provozovna je zavedená, vlastnil ji můj otec, než zemřel. Rád bych v jeho práci pokračoval, ale samozřejmě bych ji chtěl zvelebit. Nachází se na okraji města u hlavní silnice. Proto jsem  požádal o koupi pozemku, ale bohužel jsem si neuvědomil, že by se zamezilo přístupu na pozemek města, který je za tím," konstatoval na středečním zasedání zastupitelů dědic autoservisu.

A právě kvůli tomu nedoporučovaly odborné komise, aby zastupitelé s prodejem pozemku o výměře 491 metrů čtverečních souhlasili. Žadatel na jednání řekl, že tedy požádá i o odkoupení zbývající části. Místostarosta Martin Třeštík proto bod stáhl z jednání bod a zastupitelé o něm tedy nehlasovali.

Provozovatel autobazaru částečně podniká i na pozemku ve vlastnictví státu, který by měl být díky restituci vrácen premonstrátům. „Na odprodeji jsme se ústně už dohodli. Neměl by s tím být problém. Chtěl bych vlastnit pozemek jako celek," dodal provozovatel autobazaru, který městu ve své první žádosti nabízel sto padesát korun za metr čtvereční.