V pondělí 18. července začne částečná uzavírka silnice č. III/1219 v Pražské ulici, a to ve směru do centra města. Důvodem je rekonstrukce lávky přes potok Jiher, která se nachází nedaleko odbočky na Topělec. Omezení potrvá do 31. srpna. Ulice ve směru z centra zůstane průjezdná.

Na dva dny je pak v plánu úplná uzavírka silnice č. III/1219 v úseku od objektu č. 458 po křižovatku se silnicí č. III/02024. Půjde o sobotu 23. července a pátek 12. srpna. Jak uvedla mluvčí písecké radnice Petra Měšťanová, lávku totiž bude nutné odstrojit a jeřábem přenést na nákladní auto. "Novou lávku pak bude nutné jeřábem usadit na místo," poznamenala s tím, že pro chodce bude během rekonstrukce zřízen na části přilehlé silnice provizorní chodník.

Písek. Ilustrační foto.
Nový festival, požár ve firmě i bouračka. Co se děje na Písecku?

Kvůli rekonstrukci lávky bude bez náhrady zrušena autobusová zastávka Písek - Na Kuchyňce a Písek - Pražská ve směru do centra. V opačném směru pak bude jen během úplné uzavírky zrušena zastávka Písek - Pražská. "Zrušenou zastávku Písek - Pražská nahradí stávající zastávka Písek - Čelakovského. Využívat ji budou spoje MHD i příměstské autobusy, vyjma linky č. 407 Praha-Milín-Zalužany-Čimelice-Písek, která ji vynechá a pojede rovnou na autobusové nádraží,“ vysvětlil Jaroslav Hrneček z odboru dopravy MÚ Písek.

Omezení v Pražské ulici v Písku.Omezení v Pražské ulici v Písku.Zdroj: město Písek

Při úplné uzavírce ve dvou zmíněných dnech bude doprava ven z centra vedena od okružní křižovatky silnic č. II/139 a III/1219 ul. Pražská, Dvořákova po silnici č. II/139 ul. Pražská na silnici č. I/20 ve směru Praha/Plzeň s výjezdem u „Robinsona“ a s pokračováním po silnici č. III/1219 na Čížovou, Dobešice a po silnici č. III/02024 na Topělec. V opačném směru bude objížďka vedena ze silnice č. III/1219 ul. Pražská podjezdem pod silnicí č. I/20 po účelové komunikaci ul. U Židovského hřbitova s přejezdem železniční tratě a s pokračováním Dukelskou ulicí, která bude dočasně jednosměrná, podél tratě s výjezdem do ul. Burketova (silnice č. II/139, naproti lesnické škole) a dále po silnici č. II/139 do ulice Pražská.