Projekt do druhého ročníku participativního rozpočtu předložil Ladislav Douša. Jak uvedla mluvčí písecké radnice Petra Měšťanová, může podle něj sloužit lodním modelářům, v létě plavcům a v zimě bruslařům. "Po dohodě se zpracovatelem se molo nechá přes zimu „usadit“ a příští rok na jaře pak dojde k fixaci finální výšky mola nad hladinou a budou také zkráceny stavěcí tyče," informovala mluvčí.

Molo o rozměrech 1,5x4 m s nástupní lávkou 1x4 m stálo 117 tisíc korun. Dodavatelem je Petr Jančík ze Znojma.

Školní jídelna, ilustrační foto.
Základní škola v Písku našla recept, jak nezdražovat obědy

Z druhého ročníku participativního rozpočtu vzešlo celkem sedm projektů, které by se měly dočkat realizace. Kromě pobytového mola na Šarlatském rybníku jsou to pergola u sportovního hřiště ve Smrkovicích, lavička Václava Havla, dvojitá lanová dráha pro děti v Semicích, mobilní tribuna pro sportovní a kulturní akce, vzpomínkové místo na Lesním hřbitově a vysázení plodonosného remízu.

Město Písek na letošní participativní rozpočet uvolnilo tři miliony korun, v prvním ročníku to bylo o dva miliony více. Do druhého ročníku participativního rozpočtu města Písek lidé přihlásili 15 projektů. Jeden v prvním kole hlasování nezískal dostatečnou podporu, u zbylých muselo být prověřeno, zda jsou v souladu s pravidly. Posouzením proveditelnosti prošlo sedm návrhů.