„Musíme nyní počkat, jak celá věc dopadne, pak teprve můžeme jednat o výkupu pozemku," informoval mluvčí radnice Roman Ondřich.

Na stavbu má město připravené čtyři miliony korun. „Situaci s vlastníkem pozemku řešíme, ale nedokážeme odhadnout, jak dlouho to bude trvat. Snad by se mohlo začít stavět ještě letos," doplnil včera mluvčí města. Pravděpodobnější je ale odsunutí cyklostezky na rok 2015.

Osmikilometrová cyklostezka po celkovém dokončení propojí Písek, Smrkovice a Semice. Okruh povede ze sídliště Jih v Písku, přes Smrkovice do Semic a kolem hřebčince zpět do Písku. 

Cyklostezka bude druhou částí budovaného okruhu Písek Smrkovice Semice Písek. Úsek ze Smrkovic do Písku již cyklisté používají, jako poslední má přijít na řadu propojení Semic a Smrkovic včetně podjezdu pod silnicí I/20. Oslovení cyklisté novou cyklostezku vítají, se sítí cyklotras v okolí Písku jsou už dnes spokojení. „Cyklistická síť není vůbec špatná. Cyklistických tras je tu hodně, ale ne všechny jsou jako cyklotrasy značené. Kolem Písku je spousty zajímavých míst, kam se dá dojet na kole a kudy by nové cyklostezky vést mohly. Určitě stojí za to jich udělat víc," říká padesátiletý Josef Gallas z Písku, který na kole často míří do Píseckých hor a směrem na Kestřany.

„S cyklistickou sítí spokojený jsem, ale zakázal bych volný pohyb psů v úseku od Lávky k Zátavskému mostu," podotýká čtyřiadvacetiletý Zdeněk Cimbura z Písku.

(map, nat)