Největší pravidelnou  protidrogovou kampaní spojenou se sportem je Cykloběh za Českou republiku bez drog, který pořádá občanské sdružení Řekni NE drogám – Řekni ANO životu.

Trasa vede  také přes Písek, kde se běžci a cyklisté zastaví  právě dnes. Ve 14 hodin dorazí účastníci  cykloběhu doprovázení  členy Klubu historických kol na radnici, kde  budou diskutovat se starostou Ondřejem Veselým a senátorem Miroslavem Krejčou.

„O občany Písku se dále během návštěvy cykloběžců postará i pouliční tým sdružení Řekni NE drogám – Řekni ANO životu. Bude zde rozdávat protidrogové informační brožury a letáky a lidem odpovídat na jejich otázky, které se týkají drog," uvedl Pavel Mudra, tiskový mluvčí Cykloběhu za ČR bez drog.

Akce se koná u příležitosti Mezinárodního dne proti zneužívání drog, který připadá na 26. červen.
Slavnostní zahájení 11. ročníku cyklo-běhu se uskutečnilo  v pondělí 10. června  v Orlové za účasti stovek dětí, známých osobností a hostů. Další desítky mladých sportovců pak společně s cykloběžci odstartovali letošní turné. Celá akce bude zakončena v Praze    v pátek 21. června.

Cykloběh mimo jiné upozorňuje na drogovou negramotnost u mládeže a dětí. Podle statistik žije v naší republice 60 tisíc  denních uživatelů drog, z nichž je 30 tisíc zcela závislých.