Zastupitelé budou jednat

Písek – Další jednání píseckých zastupitelů se uskuteční ve čtvrtek 7. května. Projednávat budou změny v podpoře sportu ve městě, protipovodňová opatření na potoku Jiher či udělení ceny starostky města. Zasedání začíná od 13 hodin v kulturním domě.

Hřiště na Jiráskově nábřeží je otevřené

Písek – Veřejnosti je opět přístupné hřiště na Jiráskově nábřeží. Návštěvníci však musí dodržovat aktuální nařízení vlády, tedy shromažďování max. 10 osob, ochrana dýchacích cest i dodržování dvoumetrového odstupu od ostatních. Otevřený je v omezeném režimu také Městský sportovní areál.

Odběrové místo v Písku.
V Písku začínají testovat pendlery a další zájemce

Na Písecku začíná jarní část deratizace

Písecko - Ve městech a obcích na Písecku začíná v těchto dnech pravidelné hubení hlodavců, především potkanů. Provozovatel místní vodohospodářské sítě společnost ČEVAK tu prostřednictvím odborných firem zajišťuje deratizaci dvakrát ročně, vždy na jaře a na podzim. „Letos bude v průběhu května položeno do 315 kanalizačních šachet a na další vytipovaná místa okolo 295 kilogramů nástrah. Celková délka kanalizační sítě, které se deratizace týká, je 148 kilometrů,“ vyčíslil vedoucí provozního střediska Písecko Michal Hudák.

Knihovna a centrum vzdělávání v Písku.
Co se děje na Písecku aneb Krátké zprávy z okresu

Konkrétně se budou hlodavci hubit v Písku, Protivíně, Miroticích, Mirovicích, Čížové a Topělci. Odborná pokládka směsi granulí neohrozí domácí ani hospodářská zvířata, protože nástrahy nejsou na volně přístupných místech. Přesto by si ale lidé měli dát na své volně pobíhající mazlíčky větší pozor. „Máme již předem vybraná místa, kde se potkani vyskytují. Jsou to například sídliště nebo centra měst a obcí. Pravidelným hubením se jich sice nikdy úplně nezbavíme, ale daří se nám zabránit jejich přemnožení,“ dodal Michal Hudák.