Strážníci budou mít nové vedení

Písek – Městskou policii Písek povede od 1. července Martin Macháček. Schválili to písečtí zastupitelé na svém čtvrtečním jednání. Současný velitel Jaroslav Rapant na svou vlastní žádost ve funkci k 30. červnu končí, a toz osobních důvodů. U městské policie však podle místostarosty Písku Ondřeje Veselého, který ji má ve své gesci, zůstane dál. Martina Macháčka vybrala komise jednohlasně.

Také milevský městský úřad se vrací k běžnému provozu

Milevsko - Od pondělí 20. dubna bude Městský úřad Milevsko otevřen v platných úředních hodinách. V obou budovách bude přístupný pouze hlavní vchod.

V budovách budou umístěny dávkovače na dezinfekční gel. "Prosíme občany o dodržování rozestupů a ohleduplnost k ostatním klientům i vyřizujícím úředníkům," vzkazují z úřadu. Mimo úřední hodiny budou budovy uzamčené. Telefonní seznamy a zvonky zůstanou k dispozici na vstupních dveřích budov, vstup bude možný po domluvě a v neodkladných případech. Preferujte elektronický a telefonický styk.

Otevírací doba:

Pondělí 8:00 - 11:30, 12:15 - 17:00

Středa 8:00 - 11:30, 12:15 - 17:00

Pátek 8:00 - 11:30, 12:15 - 13:00

Mirovický jarmark bude možná koncem srpna

Mirovice - Mirovický jarmark, který se obvykle koná v květnu, se letos v tomto termínu neuskuteční. Město se však nevzdává a hledá náhradní termín. "Pokud to bude možné, chtěli bychom náhradní jarmark uspořádat ke konci srpna," uvedl starosta města Josef Vejšický.

Milevsko doplňuje herní prvky a mobiliář

Milevsko - Město nechalo odstranit staré dosloužilé herní prvky v Něžovicích a nahradilo je novými, přesněji kolotočem a houpadlem. Během května zde ještě přibude nová kruhová lavička kolem stávajícího vzrostlého stromu. Na dětském hřišti ve Velké dosloužil malý kolotoč, který byl také nově nahrazen. V současné době se projekčně pracuje na doplnění herních prvků na sídlišti 5. května v Milevsku, které by mohly být hotové ještě před letními prázdninami. Z parkového mobiliáře pak podle vedení města přibyly tři nové lavičky před spořitelnou a jedna lavička v Dukelské ulici. V nejbližší době jsou v plánu také tři celodřevěné lavičky podél cesty na Vinice.