V Písku se budou kastrovat kočky

V termínu od 9. do 20. března se budou v lokalitách Na Stínadlech, Kollárova a Jeronýmova ulice odchytávat a kastrovat toulavé kočky. Svá zvířata by si tak měli majitelé v těchto oblastech zabezpečit nebo je viditelně označit třeba barevným obojkem. V Písku se toulavé kočky kastrují pátým rokem. Důvodem je zabránění jejich nežádoucímu rozmnožování a případnému šíření chorob.

Protivínští mají zastupitelstvo

V restauraci v areálu protivínského sportoviště se v úterý 10. března od 18 hodin koná zastupitelstvo města. Na programu budou tradiční body jako finanční a majetkové záležitosti, prodeje a výkupy pozemků, ale také komplexní pozemková úprava Maletice, účetní závěrka města za rok 2019 či obecně závazná vyhláška o místním poplatku ze psů.

Písek vyvěsí vlajku Tibetu

Město se i letos tradičně připojí k mezinárodní kampani Vlajka pro Tibet. Schválili to písečtí radní na svém posledním jednání. Vlajka bude viset na budově radnice na Velkém náměstí v úterý 10. března a připomene 61. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu.

V Putimi opraví silnice

V obci se budou opravovat komunikace. V nejbližších dnech začnou přípravné práce. V plánu jsou úpravy krajnic, vpustí, kanalizačních šachet, „hrnků“ a další. Provoz bude zachován, ale bude třeba zvýšené opatrnosti. Opravy silnic bude provádět společnost Strabag.

Nová výstava v Milevském muzeu

Milevské muzeum v sobotu 7. března oficiálně zahájilo sezonu novou výstavou s názvem Hračky pro každý den. Podle ředitele muzea Vladimíra Šindeláře na její přípravě spolupracovali se soukromými sběrateli. Výstava bude k vidění bude až do 10. května.

V Tálíně bude babinec

Obec připravuje babinec – posezení s harmonikou pro všechny ženy. Uskuteční se v pátek 13. března od 19.30 hodin v Tálínské hospodě. Připravené bude malé občerstvení.