Byl to pro ně výjimečný okamžik. Po padesáti letech znovu zamířili na radnici. Manželé Zdeněk a Miluše Drůbkovi z Písku oslavili v sobotu spolu se svými blízkými zlatou svatbu. 
  

Sobota tak byla pro celou rodinu velmi slavnostní. „Dnešní den pro mě znamená hodně. Je to velký kus životní etapy, který jsme spolu s manželem prožili. Velmi šťastná jsem za to, že tu máme s sebou krásnou rodinu, všechny svoje blízké," sdělila před obřadem, kterého se ujal místostarosta Josef Knot, paní Miluše, povoláním učitelka. 
  

Její manžel Zdeněk vzpomenul na svatbu před 50 lety. I ta byla na písecké radnici. „Hostinu jsme měli v bývalé Otavě. K obědu se podávalo kuře à la bažant a zrovna tehdy bylo mistrovství světa ve fotbale. Některé svatebčany více zajímal právě fotbal, viď Miluško?" smál se pan Zdeněk, který pracoval jako lesník. Působil v revírech v Hutích pod Třemšínem, v Čížové i na Vimpersku.

A jak se seznámili? „Učila jsem v Tažovicích a chodili jsme na oběd do zámku," vypráví Miluše Drůbková, která pochází z Katovic na Strakonicku. Její manžel z Ražic. „Jednou jsem přišla na oběd a vidím tam sedící postavu, tedy nejdříve noviny. Když se sklopily, spatřila jsem svého budoucího muže," dodává k seznámení.

A jakou mají manželé Drůbkovi radu, aby i ostatním vydrželo manželství minimálně tak dlouho jako jim?

Paní Miluše podotkla, že se recepty dávají těžko. „Podle mě v žití přicházejí někdy i krizové situace. Myslím si, že je třeba jednat s tolerancí a nadhledem. Jinak to nejde," říká.

Její manžel k tomu dodává: „Na štacích jsme prožili těžké doby. Bydleli jsme na samotě v Brdech a manželka učila v Rožmitále pod Třemšínem. Drželi jsme pořád při sobě. Jak už říkala moje žena, důležitá je tolerance a být přesvědčený o tom, že to bude zase lepší a že se vše překoná. My jsme to vždycky překonali, až jsme dneska tady," usmíval se Zdeněk Drůbek.
  

Manžele na radnici doprovodilo sedmnáct rodinných příslušníků. Mezi nimi pochopitelně nechyběli dcera Miluše a syn Marek, stejně tak ani například pravnoučata – téměř čtyřletá Sárinka a rok a půl starý Mireček. 
  
Dcera Miluše Koucká popřála rodičům všechno nejlepší. „Přeji jim, aby jim vydržela vitalita a optimistický náhled na život, který mají," řekla Miluše Koucká. Syn Marek Drůbek přišel s podobným přáním. „Přeji jim hlavně hodně zdraví a aby se pořád měli rádi," dodal. 
  

Místostarosta Josef Knot na obřadu řekl: „Ať vás neopouští aktivita a činorodost, radost ze života, smysl pro humor i neutuchající zájem o všechno, co se kolem vás děje. Radujme se s vámi, že váš vztah je naplněn přátelstvím a láskou." 
  

Zlatá svatba manželů Drůbkových je první zlatou svatbou v tomto roce na písecké radnici.