Povodňová vlna sochy smetla jen dva týdny po Cipískovišti. „Zas může přijít velká voda jako loni a milion poplave v Otavě," podotkla včera Pavla Kofroňová z Písku. Náklady na celou třídenní akci činí milion korun. Za sochy platí město čtyři sta tisíc korun.
„Poté, co povodeň odnesla z náplavky všechny sochy, se Jiří Kašpar a Josef Faltus do Písku vrátili a zhotovili zde dvě sochy bez nároku na honorář. Ukázala se tak jasně dobré spolupráce mezi městem a sochaři," uvedl mluvčí města Roman Ondřich. 

Na náplavce už jsou vidět sochy Tomáše Šobra a Augustina Reinera, socha k výročí píseckého klubu velocipedistů, píseckých ostrostřelců a přibude ještě rakouská orlice a císař. 
U elektrárny bude stát socha Švejka.

Cipískoviště je financováno ze samostatné kapitoly rozpočtu města. Písečtí na akci shánějí i podporu sponzorů. „Příspěvek sponzorů není ve formě finančního plnění, ale například jako sleva na poskytnuté služby. Od Jihočeského kraje jsme dostali dvacet tisíc korun jako dar a dalších dvacet tisíc korun příspěvek z grantu, o který jsme žádali. Kraj se těmito částkami podílí na Cipískovišti každoročně," doplnil Roman Ondřich.

Částka, která je vyčleněná na financování Cipískoviště, je již třetím rokem stejná. Podle města je dostačující a neměla by se zvyšovat. „Velké plus je samozřejmě cena, za kterou sochaři každoročně dělají sochy, která vychází z dlouhodobé spolupráce mezi nimi a městem. V tuto chvíli se neuvažuje o navýšení rozpočtu na Cipískoviště, protože vyčleněná částka se jeví jako dostačující," dodal Roman Ondřich. ⋌(map)