V obci není kde stavět, a tak odtud lidé odchází. To se má ale brzy změnit. 
„V nejbližší době se chceme pustit do zasíťování pozemků, abychom tu vytvořili parcely. Dost lidí nám odtud odchází, protože nemají kde postavit dům," uvedl starosta Čimelic Vladimír Pánek. Podle předběžných plánů by mělo jít o patnáct až šestnáct parcel.

Václav Houška je rád, že už má v Čimelicích postaveno. „Teď bych opravdu nechtěl řešit shánění pozemku, protože v Čimelicích parcely zkrátka nejsou," řekl.

Když dnes někdo přijde a chce zasíťovanou parcelu, má smůlu. Proč už to tedy obec neřešila dřív? „Problém byl s tím, že nebyl dokončen a schválen územní plán. Teď ho dokončujeme a brzy snad bude platný," vysvětlil starosta.

V letošním roce chce obec minimálně zahájit přípravy, tedy nechat zpracovat studie a plán, který by šel později realizovat. „Ještě čekáme, zda budou nějaké dotace, ale i kdyby se žádná finanční pomoc nerýsovala, půjdeme do toho," řekl Pánek. Jako možné řešení vidí i výpomoc investora či úvěr. Po prodeji parcel by obec půjčku splatila.

V současné době hledají Čimeličtí pozemky v zastavěném území obce, kde se nechá ještě stavět mezi domy, ale je jich minimum. „Zájem by tady byl, o tom nepochybuji, proto to nechceme moc odkládat a začít na zasíťování pracovat už letos," doplnil starosta. Parcely mají vzniknout 
v prostoru nad nádražím.

Ceny parcel jinde

- Čížová prodává parcely za 790 – 990 korun za m2
- Bernartice prodávají parcely 
v lokalitě Posvátný za minimálně 400 korun za m2
- v Sepekově v lokalitě Borek jsou pozemky za 700 korun za m2