Tragická událost se stala v noci z neděle 18. na pondělí 19. března. Požár dvoupatrového rodinného domu vypukl před druhou hodinou ranní. Zemřela při něm matka se synem. Na místě zasahovaly profesionální hasiči z Písku a jednotky z Čimelic a Mirovic. „Hned po požáru se začali hlásit lidé, kteří mu chtějí pomoci, a to i absolventi bývalé čimelické filmové školy, proto jsme zajistili veřejnou sbírku, aby byly prostředky účelně vynaložené,“ uvedl starosta Vladimír Pánek. 

Požár rodinného domu v Čimelicích.
V Čimelicích při požáru rodinného domu uhořely dvě osoby


Kromě potřebných věcí bude Jaroslav Vlček potřebovat také zajistit právní ochranu pro záležitosti, se kterými si sám neumí poradit. Ubytování mu prozatím poskytla kolegyněz práce, obec vyřizuje nové doklady a prostřednictvím píseckého úřadu práce mu pomohla pořídit nové oblečení. Obec zajišťuje také oba pohřby jeho blízkých. Zprostředkovat právní služby pro něj pomůže podle starostky Mirotic Martiny Mikšíčkové jejich sociální odbor.

Veřejná sbírka je povolená na jeden rok a peníze budou vybírány prostřednictvím šesti zapečetěných kasiček, sběrných listin na obecním úřadě a zvláštním účtem 115-7149510297/0100, kde mohou lidé přispívat.