VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Čimelice mají nového místostarostu

Čimelice – Čimeličtí zastupitelé zvolili ve čtvrtek novým neuvolněným místostarostou Petra Gottfrieda (Hasiči). Ten nahradil Vladimíra Králíčka (Hasiči), který po čtyřech měsících od voleb, 4. března, funkci vzdal.

14.3.2015
SDÍLEJ:

ZMĚNY. Nový zastupitel David Geschvandtner (vlevo) složil ve čtvrtek slib, krátce poté zvolili zastupitelé novým místostarostou Petra Gottfrieda (vpravo).Foto: Deník/ Stanislava Koblihová

Zároveň skončil i jako člen zastupitelstva, kde působil třetí volební období. Co ho k tak vážnému rozhodnutí přivedlo, Píseckému deníku nechtěl sdělit a z jednání zastupitelů se omluvil. V zastupitelstvu za něj zaujal místo náhradník z kandidátní listiny David Geschvandtner.

Starosta Vladimír Bouček přednesl rezignaci za nepřítomného Vladimíra Králíčka s tím, že se na jeho rozhodnutí zásadně podílely výsledky anonymních dotazníků, kde měli lidé odpovídat na téma likvidace biologických odpadů. Někteří dotazníky zneužili k agresivnímu útoku na okolí. „S Vladimírem Králíčkem jsme se rozešli v dobrém. Vážím si jeho dosavadní práce pro obec," dodal Vladimír Bouček.

Nevylučuje ani další spolupráci na rozjednaných projektech. „Byl jsem za ním a je nám ochotný pomoci s přípravou kompostárny, protože absolvoval ohledně ní i školení a byla by škoda nevyužít jeho informací," potvrdil zastupitel Tomáš Vala. Dodal, že je škoda, že rezignoval. „Jen chci připomenout, aby nevznikly nějaké fámy, že ty hrubé slovní útoky v dotaznících nebyly určené nikomu osobně. Vždy se najde někdo, kdo si anonymně vylije zlost," uzavřel Tomáš Vala.

Vybrat nového neuvolněného místostarostu nebylo podle starosty Vladimíra Boučka vůbec snadné. Zavázat se k ještě větší zodpovědnosti a počítat s časem navíc pro obec nakonec svolil jen jeden kandidát. „Nabídku jsem přijal, protože chci, aby obec pokračovala dál v rozpracovaných projektech. Bylo by škoda, aby nás brzdily nějaké problémy. Počítám také s tím, že se budu učit, co bude třeba," řekl Petr Gottfried.

Jako zastupitel obce vykonával ještě funkci předsedy finančního výboru. To by se s novou pozicí neslučovalo. Proto zastupitelé schválili jako předsedu finančního výboru nového zastupitele Davida Geschvandtnera. „Když byly volby, tak jsem s možností, že se stanu zastupitelem počítal, ale pak jsem to pustil z hlavy. Rezignace Vladimíra Králíčka mě překvapila," uvedl David Geschvandtner.

Ze situace vyplynulo, že je náhradník. Vzhledem k počtu hlasů, kteří mu lidé ve volbách dali, by byla podle něj hloupost odmítnout možnost zastupovat voliče v zastupitelstvu. „Před deseti dny jsem byl přitáhnut k vodě a dnes do ní vhozen. Seznamuji se s návrhy, které jsou už projednané. Musím se ještě seznámit s prací zvoleného zastupitele, která pro ostatní začala už v listopadu," dodal David Geschvandtner.

Zastupitel Vladimír Pánek připomněl fakt, že když Vladimír Králíček začínal na podzim ve funkci neuvolněného místostarosty, měl na starosti mnohem více záležitostí, než bude mít nový místostarosta.

Důvodem je to, že od letošního roku obec zaměstnává referenta Jiřího Bernase, který má ve své pracovní náplni právě řešení obecních záležitostí. Nový místostarosta bude mít podle něj především zastupující funkci, ale nejvíce práce zůstane na uvolněném starostovi a referentovi. Ten si mimo jiné po Vladimíru Králíčkovi vzal na starost hledání řešení, jak podle zákona naložit s bioodpadem.

Autor: Stanislava Koblihová

Autor: Redakce

14.3.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 18 810 Kč

Ostatní úředníci REFERENT ODBORU DOPRAVY A ŽIVNOSTENSKÉHO - SILNIČNÍ SPRÁVNÍ A SPECIÁLNÍ STAVEBNÍ ÚŘAD. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18810 kč, mzda max. 28320 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Tajemnice Městského úřadu Milevsko vyhlašuje podle zákona č. 312/2002 Sb., výběrové řízení na obsazení místa úředník/úřednice odboru dopravy a živnostenského Městského úřadu Milevsko., Platové zařazení: platová třída 10 dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb. - příloha č. 2, (18.810 - 28.320 Kč podle délky započitatelné praxe + příslušné příplatky)., PRACOVNÍ NÁPLŇ: hlavním předmětem činnosti bude výkon státní správy v působnosti silničního správního úřadu podle zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích a zákona č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon)., POŽADAVKY:, "vysokoškolské vzdělání v bakalářském studijním programu nebo vyšší odborné vzdělání, "řidičské oprávnění skupiny B, "bezproblémová dovednost pracovat na PC - Windows, Word, Excel, Outlook, apod., "znalost právních předpisů z oblasti veřejné správy (zejména: zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, vyhláška č. 294/2015 Sb., kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích, zákon č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), zákon č. 500/2004 Sb., správní řád, zákon č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), vše ve znění pozdějších předpisů), "schopnost týmové práce i samostatného rozhodování, "ochota dále se vzdělávat, Uchazeči předloží písemnou přihlášku, která musí obsahovat určité náležitosti, (vzor přihlášky zveřejněný na www.milevsko-mesto.cz), K přihlášce se připojí tyto doklady:, "strukturovaný životopis s uvedením údajů o dosavadních zaměstnáních a odborných znalostech a dovednostech, "výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce (originál případně ověřená kopie); u cizích státních příslušníků též obdobný doklad osvědčující bezúhonnost vydaný domovským státem (pokud takový doklad domovský stát nevydává, doloží se bezúhonnost čestným prohlášením) , "ověřená kopie dokladů o nejvyšším dosaženém vzdělání, "souhlas subjektu údajů se zpracováním osobních údajů (vzor souhlasu zveřejněný na www.milevsko-mesto.cz)., Lhůta pro podání přihlášky: do 03.07.2018 (úterý) do 11:00 hodin , Způsob podání přihlášky: osobně doručené nebo zaslané v zalepené obálce s označením "Výběrové řízení - referent pro silniční správní a speciální stavební úřad", do podatelny Městského úřadu Milevsko, náměstí E. Beneše 420, 399 01 Milevsko. Na přihlášky podané po uvedené lhůtě nebude brán zřetel. , Podrobnější informace o pracovní pozici podá: Bc. Milena Brčáková, telefon: 382 504 210, 602 192 072, e-mail: milena.brcakova@milevsko-mesto.cz. Pracoviště: Město milevsko, nám. E. Beneše, č.p. 420, 399 01 Milevsko 1. Informace: Milena Brčáková, +420 382 504 210,602 192 072.

Výroba - Výroba Strojírenští kovodělníci 24 000 Kč

Strojírenští kovodělníci OPERÁTOR VÝROBY. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce:, obsluha poloautomatických automatických CNC kovoobráběcích strojů., Vzhledem k charakteru pracovní pozice je práce vhodnější pro muže., Požadujeme:, střední odborné - vyučen (v oboru není podmínkou), možnost zaučení., Nabízíme - příspěvek na stravování, příspěvek na penz. připojištění, příspěvek na dopravu.... Pracoviště: A v s - kovo s.r.o. - pracoviště samoty /areál silva/, Samoty, č.p. 2124, 397 01 Písek 1. Informace: David Čipera, .

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 75 Kč

Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů, taxikáři ŘIDIČ SKUPINY B. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 75 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: VÝHRADNĚ PRO OZP !!, - zkrácený úvazek - 4 hod/den , - pracovní doba: 5 - 9 hod. nebo dle dohody, řidičské oprávnění skupiny B, Kontakt: Jiří Motl tel. 722 250 287. Pracoviště: Jiří motl - provozovna žižkova tř., Žižkova třída, č.p. 376, 397 01 Písek 1. Informace: Jiří Motl, +420 722 250 287.

Obchod - Obchod Ostatní pomocní pracovníci 80 Kč

Ostatní pomocní manipulační pracovníci (kromě výroby) VYKLÁDÁNÍ KAMIONŮ - DPP. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 80 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: DOHODA O PROVEDENÍ PRÁCE/DPP/ BRIGÁDA, - hledáme zájemce o dlouhodobou výpomoc /brigádu/ při vykládání kamionů či kontejnerů; fyzicky náročnější práce - vhodnější pro muže; pracovní doba pouze v pracovní dny; mzda 80,- Kč/hod.; bližší informace na tel. pan Kovařík 777 773 286. Pracoviště: Tommi cz s.r.o., Za Nádražím, č.p. 2569, 397 01 Písek 1. Informace: Ladislav Kovařík, +420 777 773 286.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Soutěž o nejlepšího učně v Milevsku.
3

OBRAZEM: Soutěž o nejlepšího učně má svého vítěze

Ilustrační foto

V Písku zajistí hemodialýzu také prázdninovým turistům

Slavnosti růže: Diváci obdivovali drezúru fríských koní

Český Krumlov/OBRAZEM/ - S velkým zájmem diváků se setkala novinka v programu Slavností pětilisté růže. A sice drezúra fríských koní, která tentokráte vystřídala rytířský turnaj.

Na Písecku se již plánují podzimní aktivity na podporu rozvoje vzdělávání

Písecko - Úspěšně realizovaný projekt pro školy a další vzdělávací instituce Místní akční plán rozvoje vzdělávání (MAP) bude mít od září své pokračování.

V Kaplici končí ředitel i gympl

Kaplice - Studium na kaplické střední škole a učilišti pokračuje. Současný ředitel školy však ve funkci končí. Kraj hledá nového. 

Člověk musí mít z hory respekt, jinak zemře

Jižní Čechy – Říká se, že horolezectví není sport. Že je to styl života. Dobře to ví 31letý Jiří Janák z Hořic na Šumavě, který kouzlu horských hřebenů propadl při studiích na vysoké škole.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT