Nebyli ve stejné straně, ale plány a priority mají totožné. Staronový starosta Miroslav Maksa (KDU-ČSL) a nový místostarosta Václav Calta (SNK – hasiči Chyšecka) považují za důležité řešit odkanalizování obce i vybudování parcel. „Doufám, že úspěšně navážeme na problémy dosud řešené a podaří se nám je dotáhnout do konce. Mám na mysli čistírnu odpadních vod nebo parcely," řekl nový místostarosta, devětatřicetiletý Václav Calta.

Za zásadní považuje přilákat nové obyvatele a zajistit tak další žáky školce a škole. Pomoci by k tomu měly právě nové stavební pozemky.

Václav Calta působí v zastupitelstvu třetí volební období, předtím byl jen řadovým zastupitelem. Letos se může pyšnit tím, že je nejoblíbenějším členem zastupitelstva. Ve volbách totiž získal nejvíce hlasů. „Překvapilo mě to, jsem za to rád a voličům děkuji," komentoval Václav Calta, který nepřemýšlel o tom, že bude usilovat o post starosty. „Z předběžných jednání, která jsme měli, vyplynulo řešení. Miroslav Maksa, kterého považuji za schopného člověka, chtěl kandidovat na starostu," vysvětluje Václav Calta, který pracuje v místním zemědělském družstvu.

To, že se změní obsazení funkce místostarosty, bylo jasné ještě před volbami. Dosavadní zástupce starosty Bohumil Málek už nekandidoval. Naopak starosta Miroslav Maksa se opět ucházel o přízeň voličů. Motivací jít opět do voleb pro něj byla rozdělaná práce. Chce na ni navázat. „Jedná se o čističku odpadních vod, kanalizaci nebo přípravu parcel. To budou stěžejní úkoly," řekl Miroslav Maksa, kterého překvapilo, že o funkci starosty už žádný další zájemce nebyl.
To se oficiálně potvrdilo na pátečním ustavujícím zasedání. Miroslav Maksa na něm dostal třináct hlasů, stejně jako Václav Calta coby místostarosta.

Funkce starosty je v Chyškách uvolněná, místostarosty neuvolněná.