Na startu tohoto závodu se objevili i chyšečtí dorostenci Ondřej Kohout a Patrik Bouška, kteří opět hostovali v družstvu TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí.Do 3.kola z chyšeckých atletů nejprve vstoupil Patrik Bouška, který poprvé v životě absolvoval závod na 3 000 m př. V závodě se potýkal s technikou překonávání překážek, ale v cíli byl třetí časem 11:51,23 min. a získal pro muže Veselí nad Luž. čtyři body. Tímto časem je v průběžných letošních krajských dorosteneckých tabulkách na prvním místě a v republikových na 13. místě.

Po dvou a půl hodinách nastoupil Bouška do prvního rozběhu na 200 m, který vyhrál v novém osobním rekordu 24,90 sec. a v celkovém pořadí obsadil druhé místo se ziskem pěti bodů pro družstvo. V průběžných jihočeských letošních tabulkách je to pátý čas mezi dorostenci. Na vytrvalce opravdu slušné umístění mezi sprinterskými specialisty.

Za půl hodiny po dvoustovce čekala na Boušku, a jeho oddílového kolegu Ondřeje Kohouta, závěrečná disciplína celého seriálu KPD mužů, kterou byla štafeta na 4x100 m.Vedoucí veselského týmu postavil Kohouta na druhý úsek a Boušku na třetí. Po prvním úseku Tomaska byla veselská štafeta třetí, Kohout ji vytáhl na druhém úseku na druhé místo a Bouška na třetím úseku dokonce do čela, ale čtvrtý člen veselské štafety Absolon doběhl s kolíkem na druhém místě v čase 49,09 sec. jen sedm setinek za vítěznou štafetou domácího týmu.

Druhý chyšecký dorostenec Ondřej Kohout absolvoval střední trať, běh na 1 500 m. Jeho "slabinou" je start. Do závodu se vždy pomalu rozbíhá. Tak tomu bylo i v tomto závodě, když nezachytil rychlý nástup dvojice běžců z TJ Jiskry Ústí nad Orlicí Patrika a Dominika Vébrových, běžících mimo soutěž KPD. Silnou stránkou Kohouta je však postupné zrychlování a závěrečné fáze závodu. Tak tomu bylo i v Nové Včelnici. Postupně se dostal na třetí místo, tedy první místo v KPD, a začal dotahovat i vedoucí duo Vébrových. V posledním kole odstoupil ze závodu Patrik Vébr a tak do cíle na prvním místě doběhl Dominik Vébr v čase 4:22,55 min. Hned za ním skončil na druhém místě, v KPD na prvním místě, mocně finišující Ondřej Kohout. Ten byl v cíli v novém osobním rekordu 4:24,54 min., což je v letošních jihočeských tabulkách čtvrté místo mezi dorostenci, a do bodování družstev získal pro Veselí n. Luž. sedm bodů.

Ve 3. kole KPD mužů obsadili muži Veselí nad Luž., s hostujícími Kohoutem a Bouškou, třetí místo se ziskem 62 bodů jen pět bodů na první domácí celek TJ Nové Včelnice a druhou BAK Bechyni. Oba týmy získaly shodně 67 bodů a o prvním místě Nové Včelnice rozhodl větší počet prvních míst ze všech disciplín třetího kola.V celkovém, tříkolovém, krajském přeboru družstev získali hostující chyšečtí dorostenci s týmem TJ Lokomotivy Veselí nad Luž. třetí místo a bronzové medaile.

A takto hodnotil své disciplíny, a celkové umístění v KPD mužů, chyšecký Bouška: "Na závody jsem se těšil po dlouhém zdravotním odpočinku. Věděl jsem, že 3 km př. budou náročné, jak technicky tak i fyzicky. Ještě když byly překážky vysoké na úrovni mužské kategorie. Jinak jsem získal zkušenosti s vodním příkopem do dalších závodů. Čekal jsem, že na další závod 200 m budu vyčerpaný po náročném závodě steeplu, ale naopak sprinterské dva závody, což bylo 200 m a štafeta 4x100 m, byly úplně hladké a bezproblémové. Celkem se vydařilo i počasí. Zážitky s oddílovým kolegou Ondrou Kohoutem, jeho mamkou a s trenérem Josefem Fukou jsou nezapomenutelné. Hostování za TJ Lokomotivu Veselí nad Luž. bylo velmi povzbuzující do další sezóny družstev. Poznal jsem spoustu nových lidí a konečné třetí místo v krajském přeboru družstev je pěkné."

Josef Fuka