Bezplatně  a na dobu deseti let s automatickým prodlužováním pronajal městys Sepekov místnímu svazu chovatelů část farské zahrady. Svaz  využívá pozemek ke konání chovatelských výstav. 

„Záměr na pronájem jsme schválili a jako jediní se přihlásili chovatelé. V radě jsme se shodli na tom, že pozemek pronajmeme bezúplatně za to, že chovatelé tu budou udržovat zeleň a zahradu poskytnou jiným organizacím, které o to požádají, ke konání kulturních akcí,“ řekl na čtvrtečním zasedání zastupitelstva starosta Josef Himl.

Jak doplnil, diskuzi  radní vedli kvůli době pronájmu. Někteří navrhovali patnáct let, jiní deset. Zastupitelé ve čtvrtek odsouhlasili desetiletý pronájem. Zastupitel Stanislav Sedláček poděkoval na zasedání chovatelům, kteří nejen reprezentují Sepekov, ale jejich aktivita se týká i údržby farské zahrady.

Český svaz chovatelů Sepekov má podle svých internetových stránek více než třicet členů nejen ze Sepekova, ale například z Olší, Božetic, Borovan nebo Zhoře. Jeho tradiční výstava v Sepekově se letos koná 8. a  9. září a 16. září.