Obyvatelé Putimské Vysoké dočkali. Stavební firma začala do této části Písku budovat chodník. Cesta tak bude pro chodce už od června bezpečná, a to až k firmě Tommi CZ. Na zbylých sedmdesát metrů ještě město stavební povolení nemá.

„Děti tudy chodí do školy. Dokud se tady nestane nějaké neštěstí, tak to nikdo řešit nebude," rozčilovala se už dříve obyvatelka Putimské Vysoké Helena Titlbachová.

Od poloviny června už budou chodit po chodníku, který bude oddělen od silnice. Proč vše trvalo tak dlouho? „Hledali jsme řešení problému. Město nemělo v místě žádné pozemky. Nejprve jsme uvažovali o stavbě chodníku na krajnici silnice. Z toho sešlo. Museli jsme tedy získat pozemky od několika vlastníků a vyřídit stavební povolení," vysvětlil starosta města Ondřej Veselý.

Právě stavební povolení na druhou část chodníku ještě město nemá. „Majitel nemovitosti, vedle které chodník povede, chce, abychom mu opravili zeď. To se nám nelíbí. Čekáme tedy odvolání a tím pádem i zdržení," podotkl starosta.

Stavba chodníku o délce 250 metrů vyjde na 1,3 milionu korun. Na část před areálem firmy přispěje i Tommi CZ, která spojí stavbu s vybudováním parkoviště. „Projektová dokumentace i vlastní přestavba parkoviště bude hrazena z prostředků společnosti Tommi CZ," potvrdil jednatel firmy Tomáš Karafiát.