David Bunda se narodil v roce 1972 ve Vimperku. Vystudoval obor Všeobecné lékařství na 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy. Ještě před píseckou nemocnicí pracoval jako chirurg ve Vimperku a v Prachaticích. V Nemocnici Písek se dosud věnoval péči o ambulantní i hospitalizované pacienty na lůžkách chirurgického oddělení, operoval a působil v lékařských konziliích nemocnice, kde se v rámci své odbornosti vyjadřoval k léčbě pacientů ostatních oddělení.

Chirurgické oddělení písecké nemocnice povede nový primář David Bunda.Chirurgické oddělení písecké nemocnice povede nový primář David Bunda.Zdroj: Archiv nemocniceChirurgické oddělení podle svých slov vnímá jako nedílnou součást Nemocnice Písek s návazností na všechny její ostatní obory. „A to jak odborně, tak ekonomicky. Rozsahem péče přesahuje písecký region – stará se o nemocné z jiných okresů, kteří vyhledávají jeho služby v ambulantním i v hospitalizačním režimu,“ podotkl David Bunda.

V pozici primáře chce udržet a rozvíjet už dosažené kvality písecké chirurgie a snažit se o trvalý rozvoj a zlepšování poskytované péče. „To vše s cílem zlepšování podmínek a výsledků jak pro nemocné, tak pro naše zaměstnance, kteří o ně pečují,“ dodal nový primář.