Podoba objektu zůstane zachována včetně veršovaného nápisu na průčelí.

Objekt se zvenku vrátí ke své původní podobě ze 70. let a uvnitř se dočká podstatně většího komfortu ubytování. Pokoje, které měly původně společné sociální zařízení, se přestaví na pokoje s příslušenstvím. Kromě toho se budova stane přístupnou i pro vozíčkáře. Podle investičního technika Jiřího Žáčka se nyní pracuje uvnitř a v nejbližší době začnou také práce na střeše i obvodovém plášti objektu. Zatím se vybouraly nenosné příčky, podlahy a upravily se otvory v nosných stěnách. „Jsou odkryté stropní trámové konstrukce a nosné prvky posuzuje statik,“ uvedl Jiří Žáček.

Pracuje se také ve sklepních prostorách a na krovu. „Ten je v odkrytých částech v dobrém technickém stavu. S výměnou se tady počítá pouze lokálně, celek bude chemicky ošetřen,“ doplnil investiční technik.

Rekonstrukce chaty bude stát zhruba 15 milionů.

Chata Živec byla postavena v roce 1933 z iniciativy místního Klubu československých turistů. Několikrát přilákala i filmaře. Natáčely se zde scény k filmové trilogii o Homolkových nebo k filmům Bohoušův syn a Lístek do památníku. Městu Písek chata patří od poloviny 90. let.