Během vystoupení pěveckých sborů školy a 15. MŠ probíhal vánoční jarmark, na nějž se děti a učitelé připravovali od podzimu. Vyráběli jednoduché vánoční dárečky a ozdoby, které pak nabídli návštěvníkům školy.

Charitativní příspěvek Dětskému oddělení písecké nemocnice.Výtěžky ze dvou předešlých jarmarků byly zaslány na konto humanitárního a mírového sdružení Stonožka. Tentokrát jsme se ale rozhodli, že rekordní sumu 13 tisíc korun věnujeme píseckým dětem. Oslovili jsme ředitele Nemocnice Písek MUDr. Jiřího Holana a primáře Dětského oddělení MUDr. Karla Chytrého. „Byli nadšeni naším nápadem, a sice za získané peníze nakoupit něco potřebného pro nemocné děti,“ říká ředitel školy Mgr. Filip Rádr.

Ve středu 13. února se tedy vypravila skupina děvčat z Benešovky v čele s panem ředitelem a paní učitelkou Ivou Ťupovou, organizátorkou jarmarku, do písecké nemocnice. Slavnostně předali panu primáři a sestrám dětského oddělení nakoupené pomůcky a předměty, např. nočníky, povlečení, mističky či deky, které využijí malí pacienti.

A zdravé děti? Ty mají radost z milého přijetí nemocničním personálem a příjemný pocit, že pomohly dobré věci. Pro všechny je to velká motivace na příští rok.

Iva Ťupová, ZŠ E. Beneše Písek