„Letos máme 45 zapečetěných pokladniček, mezi koledníky je jich teď 35, takže bychom rádi přivítali další dobrovolníky, kteří by chtěli pomoci se sbírkou. Mohou se přihlásit na telefon 775 028 636,“ uvedla ředitelka Farní charity Milevsko Alena Růžičková. Sbírka je vyhlášená do 14. ledna.

Při sbírce pomáhají také klienti charity z nízkoprahového zařízení pro děti a mládež. Kromě ulic města Milevska navštíví skupinky koledníků tradičně obce Sepekov, Držkrajov, Týnice, Přeštěnice, Předbořice, Kovářov a Přeborov.

V sobotu koledníci chodili také ve Slabčicích, Písecké Smolči a nově i ve Zhoři, Zbislavi a Březí. Do domácností přinášejí kromě koledy požehnání napsané křídou, kalendář a cukříky.

Výtěžek sbírky se celý odešle na celostátní účet charity ČR, odkud se pak vrací do jednotlivých charit 65 % vykoledované částky. „V Milevsku budou z výtěžku podpořeny služby sociální prevence. Děkujeme koledníkům a také všem, kteří otevřou svá srdce i peněženky a začnou nový rok dobrým skutkem,“ uzavřela Alena Růžičková.