V pondělí sice o tématu diskutovali zastupitelé znovu, ale to jen proto, že lidé městu darovali veškeré sítě pod povrchem komunikací. Tím je celá záležitost jednou pro vždy ukončena. Nikdo z obyvatelů se tak nemusí bát toho, že by se v jejich ulici neprováděla zimní údržba, nebo že by případnou poruchu na vodovodním řadu museli zase platit ze svého. „Jako všude jinde po celém města jsou sítě naše a my se o ně budeme náležitě starat," upřesnil konečné rozhodnutí zastupitelů místostarosta Robert Zeman.

Obyvatelé ulic Slunečná a Duhová prostřednictvím darovací smlouvy poukázali peníze městu Prachatice. Za tyto peníze město podle stejné smlouvy odkoupilo pozemky od jejich původního vlastníka Jaromíra Vilímka.

Majitelé sousedních nemovitostí darovali městu více než tři sta padesát tisíc korun. Další peníze pak zaplatí za pozemky město. „Problém s touto lokalitou řešíme mnoho let a já stále říkám, že toto řešení je z těch nejhorších to nejlepší," zkonstatoval starosta města Martin Malý. Město sice nemá všechny peníze od majitelů nemovitostí na svém účtu, ale ještě je čas. „Podle smlouvy jsou dary splatné do konce letošního dubna," ujistil místostarosta Zeman. Pravdou ale zůstalo, že obyvatelé lokality Pod Cvrčkovem zaplatili za tyto pozemky už poněkolikáté. „S navrženým postupem ale většina z nich souhlasí a také podepsala darovací smlouvu," doplnil starosta Malý.

Podle zastupitele Alexandra Zikmunda jde ale o amatérsky zúřadovanou záležitost s tím, že vedení města nedostalo mandát tímto způsobem věc dokončit.  Dokonce poukázal na fakt, že může docházet ke střetu zájmů, když pro řešení zvedli ruku i ti zastupitelé, kteří v lokalitě bydlí. „Osobně od města nic nechci, já mu dávám svůj pozemek," ohradil se jeden ze zastupitelů Jan Toncar. Právě on má v lokalitě také trvalé bydliště. „A to, že majitel pozemků je měl podle v současné době platné směrnice předat bezplatně městu, je úvaha naprosto mylná, tehdy žádná směrnice neexistovala," upozornil Jan Toncar.
I tak se ale zastupitel Zikmund dožadoval o prověření kontrolním výborem, zda nebyl porušen zákon. Jeho návrh ale zastupitelé smetli ze stolu.